Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Niejasne prawo? Wraki zalegają, urzędnicy się niecierpliwią (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo / x-news Wraki na parkingach miejskich to sytuacja powszechna. Urzędnicy skarżą się jednak na opieszałość sądów, które zwlekają z rozstrzygnięciem dotyczącym własności opuszczonych pojazdów. Wraki zalegają na parkingach i niewiele można z nimi zrobić.

- Nie możemy tych samochodów usunąć, ponieważ nie są one naszą własnością - powiedział Krzysztof Ulitzka z Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta w Bytomiu.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

- Problematyka przepisów prawnych dotyczących uiszczania i pobierania opłat za pojazdy, które zostały usunięte jest niezwykle skomplikowana. To konsekwencja niejasnych przepisów. Mamy wiele sprzecznych ze sobą rozstrzygnięć sądów administracyjnych - powiedział Michał Kaczyński, radca prawny.

Niektóre z aut zalegają na parkingu nawet 10 lat.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Gal Anonimowy (gość)

    Witam, proponuje samochody przekazać do Szkół samochodowych na cele szkoleniowe, żeby młodzież miała zajęcie , potem na Stację demontażu pojazdów.

  • J (gość)

    Tablica rejestracyjna ostatni właściciel sprawdzian wszystkiego czy opłacony przegląd jak brak właściciela konfiskata na cele kształcenia przyszłych mechaników. Utworzyć powiazania odpowiednich urzędów ubezpieczycieli stacji diagnostycznych i wszystko by się wyjaśniło czyj to pojazd { wrak} Niech płaci karne jak mataczy wyjaśnienia do bólu. CAŁKOWITY OBOWIOZEK ZGŁASZANIA NABYCIA ZBYCIA POJAZDU. NIE ZGLOSILES PLCISZ TYLE ILE Z ROCZNIKA ATOTAKSU ZA SPRZEDAŻ POJAZDU. A OBECNIE JEŻDŻĄ NA FIKCYJNYCH UMOWACH KUPNA LUB JESZCZE INACZEJ PŁACĄC TYLKO CHORE OC TEPIC KRĘTACZY. NIE WYWIĄZUJESZ SIĘ Z ZALECEN - KONFISKATA I KOMORNIK ZA NIEOPŁACANIE ODSETKI I ODSETKI DO CZASU WYJAŚNIENIA TEMATU. MOŻE BY SIĘ NAUCZYŁY GWANIAKI ŻYCIOWE SEPY SPOŁECZNE JAK BY ZACZĘLI ICH SKUBAC.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości