Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Niekonwencjonalny wyścig

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Opel: Opel Zafira HydroGen3 zwyciężył w klasyfikacji samochodów wyposażonych w ogniwa paliwowe. Do aut z niekonwencjonalnym napędem przekonywano podczas Rajdu Monte Carlo Samochodów Hybrydowych i z Ogniwami Paliwowymi.

Promowanie nowych rozwiązań technicznych odbywa się na różne sposoby. Fot. Opel: Opel Zafira HydroGen3 zwyciężył w klasyfikacji samochodów wyposażonych w ogniwa paliwowe.

 

W zawodach wzięło udział 13 pojazdów. Pięć z nich wyposażonych było w ogniwa paliwowe. W wyniku reakcji wodoru i tlenu powstaje w nich prąd zasilający silnik elektryczny. Ten z kolei napędza samochód. Pozostałe osiem Fot. Opel: HydroGen3 tankowany jest ciekłym wodorem o temperaturze minus 253 stopni Celsjusza. W wyniku reakcji wodowu z tlenem powstaje prąd zasilający silnik elektryczny napędzający auto. aut miało napęd hybrydowy – współpracujące jednostki spalinowe i elektryczne. Trasa rajdu licząca 417 km wiodła z Lugano w Szwajcarii do Monte Carlo w Monaco.

 

W grupie samochodów z ogniwami paliwowymi zwyciężył Opel Zafira HydroGen3. Auto wyposażono w silnik elektryczny osiągający moc 82 KM. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w 16 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 160 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości