Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nielegalna stacja paliw w Łodzi. Działała przynajmniej od dwóch lat

Data publikacji: Autor: gitd.gov.pl

fot. gitd.gov.pl Łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odkryli nielegalną stację paliw na terenie jednej z baz transportowych w Łodzi. Zabezpieczono kilka tysięcy litrów oleju napędowego, który był przeznaczony do tankowania samochodów ciężarowych.

Inspektorzy z WITD w Łodzi i policjanci pojawili się pod jedną z posesji przy ul. Legionów w Łodzi. Z ustaleń wynikało, że może znajdować się tam nielegalna stacja paliw, które używane są do tankowania samochodów ciężarowych. Podejrzenia policjantów okazały się jak najbardziej trafne. Przeprowadzone przez inspektorów ITD badania paliwa znajdującego się w 9 zbiornikach typu mauser oraz bakach dwóch samochodów ciężarowych (w sumie ponad 5,5 tysiąca litrów) wykazały, że zamiast oleju napędowego był tam olej opałowy.

Redakcja poleca:

Za przekroczenie prędkości kierowca nie straci prawa jazdy
Gdzie sprzedają „chrzczone paliwo"? Lista stacji
Automatyczne skrzynie biegów - błędy kierowców

fot. gitd.gov.plFunkcjonariusze z KMP w Łodzi ustalili, że firma na dużą skalę księgowała faktury VAT na olej napędowy, które w rzeczywistości nie miały pokrycia. Miało to na celu sztuczne zwiększenie kosztów prowadzonej działalności gospodarczej, a w konsekwencji uszczuplenie podatku akcyzowego oraz ukrycie faktu stosowania oleju opałowego do tankowania samochodów ciężarowych.

fot. gitd.gov.plZebrany materiał dowodowy wskazuje, że od 2 lat w koszty działalności firmy zaksięgowano około 100 „lewych" faktur na olej napędowy o łącznej wartości przekraczającej 1,5 mln złotych.

Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze policji zabezpieczyli dwa samochody ciężarowe o wartości 250 tys. zł. 46-letni właściciel firmy usłyszał zarzut zmiany przeznaczenia wyrobu akcyzowego. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.

W związku ze znacznym zanieczyszczeniem terenu w okolicach pomieszczenia, gdzie magazynowano paliwo, na miejsce prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy została wezwana straż pożarna.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pragnący żyć w normalnym kraju (gość)

    A co to ku.wa kogo obchodzi co ja sobie wlewam do baku!!! A może ja chcę jeździć na wodę? Kiedy w końcu zacznie u nas obowiązywać normalne prawo? To znaczy, że jak sobie kupuję setkę spirytusu w monopolowym i zamiast go wypić, czyszczę nim obiektywy do mojego aparatu fotograficznego, to też się mogę spodziewać, że usłyszę zarzut zmiany przeznaczenia wyrobu akcyzowego i pójdę do pierdla na dwa lata? O tempora, o mores!!!

  • pragnący żyć w normalnym kraju (gość)

    Pominąwszy fakt, że firma robiła przekręt na fakturach, to co do kur.y nędzy kogo obchodzi, co ja sobie wlewam do baku!!! Skoro komuś diesel pracuje bez zarzutów na oleju opałowym, jego sprawa. Wcale przez ten fakt nie zanieczyszcza bardziej środowiska. Zatem powinno mu się pogratulować za innowację a nie karać!!! A może ja chcę jeździć na wodę, albo na lemoniadę lub mleko? Przecież mam prawo wyboru a zabranianie mi tego pod poronionym zarzutem "zmiany przeznaczenia wyrobu akcyzowego", jest łamaniem podstawowych, konstytucyjnych praw!!! Kiedy w końcu przestanie u nas być łamane prawo w imieniu poronionego prawa?! To znaczy, że jak sobie kupuję setkę spirytusu w monopolowym i zamiast go wypić, czyszczę nim obiektywy do mojego aparatu fotograficznego a sąsiadka to zobaczy i doniesie na policję, to też się mogę spodziewać, że usłyszę zarzut "zmiany przeznaczenia wyrobu akcyzowego" i pójdę do pierdla na dwa lata? O tempora, o mores!!!

  • o tempora (gość)

    Do 'pragnącego żyć w normalnym kraju": Ty naprawdę jesteś taki głupi - czy tylko udajesz, że nie rozumiesz o co tu chodzi?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości