Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Niemiecka policja na polskich drogach. Działania na autostradzie A2

Data publikacji: Autor: Policja.pl / KWP w Gorzowie WLKP

Niemiecka policja na polskich drogach. Działania na autostradzie A2

fot. Policja.pl Lubuscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Niemiec oraz innych służb mundurowych kontrolowali pojazdy i kierowców na autostradzie A2 w ramach działań "Trasa - E 30". Bezpieczeństwo na tej drodze jest niezwykle istotne. Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.

Autostrada A2 to jedna z najczęściej wykorzystywanych dróg w województwie lubuskim. Tutaj ruch w zasadzie nie zamiera. Nowoczesna droga skraca czas podróży dla osób jadących na wschód lub zachód Polski. Wielu kierowców wykorzystuje możliwości, jakie dają przepisy. Te jasno określają, że można jechać tutaj nawet 140 km/h. Kierowcy, dla których taki próg ograniczenia prędkości jest za niski, muszą liczyć się z konsekwencjami. Na lubuskim odcinku A2 o jazdę zgodną z przepisami na co dzień dbają nieoznakowane patrole Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Niemiecka policja na polskich drogach. Działania na autostradzie A2

fot. Policja.plPolicjanci ruchu drogowego i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji pojawili się na lubuskim odcinku międzynarodowej trasy E-30. Do działań przyłączyli się także mundurowi z Niemiec. Policjantów wspierali koledzy z Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej.

Redakcja poleca:

Jakie auto wybrać, aby najmniej stracić?
Test letnich opon
Fiat Tipo LPG kontra Skoda Octavia LPG


Funkcjonariusze swoją obecnością działali przede wszystkim prewencyjnie. Mieli okazję, by podczas kontroli przypominać o bezpiecznej podróży. U kierowców widok policjantów na punkcie poboru opłat w Tarnawie wywoływał zdziwienie. Z ust wielu słychać było zrozumienie dla tego typu działań. Kilkusekundowe badanie trzeźwości nie zatrzymywało kierowców na długo i było bezpieczne.

Niemiecka policja na polskich drogach. Działania na autostradzie A2

fot. Policja.plDzięki funkcjonariuszom podróżujący mogli poczuć jeszcze większy komfort. Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji już po kilkunastu minutach od przyjazdu zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców i nałożyli 60 mandatów karnych. Dwa dowody rejestracyjne stracili kierowcy, których stan techniczny pojazdów daleki był od ideału.

Na lubuskim odcinku autostrady A2 policjanci pełnią służbę codziennie. Działania wspólnie z innymi służbami będą cyklicznie powtarzane. Wszystkim zależy bowiem na bezpieczeństwie na tej międzynarodowej trasie. Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy, czy dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów potwierdza, że obecność służb jest niezbędna i wpływa na poprawę bezpieczeństwa.


Prawo na drodze: Mandat za nieważną gaśnicę? Źródło: TVN Turbo/x-news

Niemiecka policja na polskich drogach. Działania na autostradzie A2

fot. Policja.pl

Niemiecka policja na polskich drogach. Działania na autostradzie A2

fot. Policja.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Raf (gość)

  Może tak na A4 by panowie się wybrali? Wystarczy statystyki sprawdzić gdzie jest najwięcej wypadków

 • Jestem robotem (gość)

  Co robi gestapo w Polsce ! ??? Czy nasz policja też ma takie akcje w Rzeszy ???

 • Człowiek pod zaborem (gość)

  Nie rozumiem skandal niemiecka policja w Polsce czy to zgodne z konstytucją? A polska gdzie w Berlinie?

 • janosik (gość)

  jakoś polskiej polizi w Niemczech nie widziałem co za chamstwo

 • dertywd (gość)

  Niemcy jak zwykle pilnują polaków.... w obozach też tak było....

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości