Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Niemiecka policja poszukuje kierowcy z Polski. Płaci co miesiąc ten sam mandat

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Funkcjonariusze z Dortmundu poszukują mężczyzny, który regularnie co miesiąc przysyła jej 30 euro tytułem zapłacenia mandatu. Problem w tym, że stale opłacany jest ten sam mandat.

Jeden z kierowców z Polski w styczniu 2016 roku został ukarany w Dortmundzie mandatem w wysokości 30 euro. Powodem były niezapięte pasy bezpieczeństwa. Przyjaciel kierowcy zapłacił za niego mandat, ale najwidoczniej założył stałe zlecenie.

Policja z Dortmundu zaznacza, że punktualnie 22 każdego miesiąca otrzymuje 30 euro, które im się nie należy. Niestety podjęta przez policję próba odwołania stałego zlecenia w banku nie powiodła się. Właściciel konta, a także jego przyjaciel, który dostał mandat, zmienili miejsce zamieszkania i nie podali adresów.

Redakcja poleca:

Jakie auto wybrać, aby najmniej stracić?
Test letnich opon
Fiat Tipo LPG kontra Skoda Octavia LPG

Policjanci deklarują, że dopóki bank będzie realizował owo stałe zlecenie, co miesiąc odeślą 30 euro z powrotem. Zwracają się z prośbą o pomoc w odnalezieniu mężczyzn.

Warto wiedzieć: „Rezerwowanie” miejsc parkingowych jest nielegalne! Źródło: TVN Turbo/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • zuzu (gość)

    To prawie jak u nas....Dostałem mandat,który zapłaciłem z opóźnieniem.W tym samym czasie komornik zabrał mi z konta pieniądze na pokrycie mandatu i na swoją prowizję.Zacząłem domagać się zwrotu podwójnie zapłaconego mandatu ale...Komornik nie zwraca tego co zabrał a urząd chociaż widział podwójną zapłatę,przez parę miesięcy "zwracał".

  • Akuma (gość)

    Droga nr 50 ,Ostrów Mazowiecka – Mińsk Mazowieckie, odcinkowy pomiar predkości Strachówka – Warmiaki. Jadac drogą z kierunku od Mińska Mazowieckiego przed kamerami wiazdowymi na drodze gdzie normalnie obowiazuje predkość 90km/h jest znak ograniczajacy prędkość do 70km/h. Niestety znak jest odwrócony o 180 stopni więc kierowca nie widzi ograniczenia prędkości. Jadąc z normalna prędkością otrzyma mandat który własciwie jest nieważny bo oznaczenie drogi jest niezgodne z przepisami. Zapewne zapłaci mandat bo będzie myślał że nie zauwazył ograniczenia i to jego błąd. Zgłaszałem dwa razy ten fakt na Policje (telefon) jednak nikt się tematem nie zajął i znaku dalej nie widać.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości