Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Niemieckie Audi kupuje włoskiego producenta motocykli Ducati

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Niemieckie Audi kupuje włoskiego producenta motocykli Ducati Audi przejmuje od grupy Investindustrial włoskiego producenta motocykli sportowych - firmę Ducati Motor Holding.

Do przejęcia dojdzie w najbliższym możliwym terminie, po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia, zgodnie z prawem antymonopolowym. Przystały na to wczoraj w Hamburgu rady nadzorcze Audi AG i Volkswagen AG.

Włoska manufaktura cieszy się na całym świecie doskonałą renomą jako wiodący producent motocykli, dysponujący szerokim doświadczeniem w konstruowaniu silników oraz tworzeniu lekkich konstrukcji.

Ducati, obok bogatych w tradycje włoskich marek Lamborghini i Italdesign, stanowić będzie trzeci filar Audi AG w północnych Włoszech.

Zobacz też: Ducati Diavel dobrze się sprzedaje, także w Polsce

Ducati, firma o zasięgu globalnym, prowadzi produkcję w swojej głównej siedzibie w Bolonii oraz we własnej fabryce w Tajlandii. Na rynkach strategicznych posiada szereg własnych spółek importerskich. Eksperci przewidują, że rynek motocykli będzie w następnych latach wyraźnie rósł, przede wszystkim w Azji.

W roku 2011 przedsiębiorstwo Ducati, zatrudniające ok. 1100 osób, sprzedało ok. 42 000 motocykli i wypracowało obrót w wysokości ok. 480 mln euro.

Spółkę, w 1926 roku założyli w Bolonii Adriano i Marcello Ducati. Società Scientifica Radiobrevetti Ducati produkowała początkowo części do radioodbiorników. W 1949 rozpoczęto produkcję motocykli.

DucatiCorse, sekcja wyścigowa spółki Ducati od dekad jest aktywna w wyścigach motocyklowych. Najważniejszym punktem tej działalności jest obecnie udział firmowego teamu Ducati w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w kategorii MotoGP oraz w zawodach Superbike World Championship, gdzie Ducati wspiera odnoszące sukcesy drużyny prywatne.

Marka Ducati, na dwudziestu jeden rozegranych mistrzostwach świata siedemnastokrotnie zdobyła tytuł najlepszego producenta, a czternastokrotnie najwyższą ocenę wystawili jej kierowcy.

Karol Biela
Fot. Audi

Niemieckie Audi kupuje włoskiego producenta motocykli Ducati
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Niemieckie Audi kupuje włoskiego producenta motocykli Ducati

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości