Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Niemieckie autostrady płatne dla samochodów ciężarowych

Data publikacji: Autor: (mp)

 Od 1 stycznia 2005 roku poruszanie się po niemieckich autostradach samochodami o masie przekraczającej 12 ton będzie płatne. Dotyczyć będzie to wszystkich spedytorów niemieckich, a także zagranicznych.

 

 

Decyzję o wprowadzeniu opłat poprzedziły liczne badania. Konsorcjum Toll Collect przygotowujące instalacje kontrolne na autostradach oraz aparaty rejestrujące przebieg montowane w samochodach poinformowało o zakończeniu dwutygodniowego testu. Uczestniczyło w nim 41 ciężarówek, które w sumie przejechały 139 tysięcy kilometrów. Jeszcze przed wejściem opłat w życie firma dostarczyć ma pół miliona specjalnych aparatów, które zostaną zamontowane w ciężarówkach. Za każdy przejechany po niemieckiej autostradzie kilometr pobierana będzie opłata w wysokości ok. 15 eurocentów. Zależna będzie ona od obciążenia przypadającego na jedną oś.

System rejestracji ciężarówek i naliczania opłat miał zacząć funkcjonować w zeszłym roku, ale okazał się wadliwy. Jego wprowadzenie dwukrotnie odraczano, a budżet państwa poniósł z tego powodu znaczne straty.

 

(mp)

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości