Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nieoznakowane BMW w akcji. Kierowcy tracą prawa jazdy

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Policja.pl Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po raz kolejny ujawnili kierującego, który za nic miał obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi podczas pełnienia służby na terenie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, zauważyli kierującego pojazdem, którym zupełnie nie zwracał uwagi na znaki drogowe. Nie od dzisiaj wiadomo, że nadmierna prędkość jest przyczyną groźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Redakcja poleca:

Obowiązkowe naklejki na auta. Nowy pomysł ministerstwa
Ten przepis to bubel prawny
Kierowcy znaleźli prosty sposób na oszczędność

Kierowca tego pojazdu na wjeździe do Szczecina, gdzie dopuszczalna prędkość określona przepisami wynosi 50 km/h, poruszał się z prędkością 126 km/h. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 76 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdem, natomiast o wymiarze kary zadecyduje sąd.

Zobacz też: redakcyjny test Fiata 500C

Od ponad miesiąca na drogach powiatu stargardzkiego pełni służbę nowy, nieoznakowany radiowóz marki BMW, wyposażony w wideorejestrator. Kierowcy, którzy znacząco przekraczają prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci widząc brak wyobraźni u osób, które w terenie zabudowanym przekraczają dozwoloną prędkość o 50 km/h i więcej, nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Za takie wykroczenie oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych, funkcjonariusze zatrzymują prawo jazdy. Sprawa może również zostać skierowana do sądu, który zadecyduje o wysokości kary.

Tylko na DK nr 10 biegnącej ze Stargardu w kierunku Szczecina, amatorzy szybkiej jazdy pozwalają sobie na dużo więcej niż jest to określone przez znaki drogowe. W terenie zabudowanym rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość blisko trzykrotnie. Policjanci codziennie mają do czynienia z osobami, które zupełnie bagatelizują przepisy ruchu drogowego i traktują teren zabudowany niczym autostradę. W 2017 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego, policjanci zatrzymali 909 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o minimum 50 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • To jest takie PiSiorskie (gość)

  Ja bym tych policjantów zwolnił a nie pojazd.

 • Andi (gość)

  Szczyt chamstwa rząd za pomocą policjantów poluje na kierowców zawiera prawa jazdy z byle powodu tylko po to żeby zarobić na swoje bankiety Tyle tylko że policjanci powinni w pierwszej kolejności odebrać prawa jazdy posłom i senatorom Bo to oni każdego dnia łamią prawo

 • Powozowy (gość)

  Prędkość zabija... Kto zabity? Ilu rannych? A policjanci, jadąc za nim nikogo nie zabili? Same cuda!!! Że też tych pomysłowych administracyjnych "osłów" wożą bo przez nich tylko szerzy się propaganda ukrywająca grabież i chęć zysku najlepiej za nic i za nic nie odpowiadając.

 • Polak (gość)

  Odezwaly sie trolle :) Bardzo dobrze ze wylapuja te cholote. Oczyszca kraj z szumowin na drogach to zrobi sie bezpieczniej

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości