Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36359 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Niepewna przyszłość Lamborghini Urus

Data publikacji: Autor: (pp)

Lamborghini Urus, fot.: Lamborghini Zdaniem szefa Lamborghini, Stephana Winkelmanna, zapotrzebowanie na luksusowe pojazdy w najbliższych latach nie wzrośnie. W związku z tym, produkcja nowego SUV-a tej marki, Urusa, stoi pod znakiem zapytania.

Lamborghini Urus, fot.: LamborghiniWinkelmann wyraził swoją opinię w oparciu o sytuację ekonomiczną w Europie i pogłębiający się kryzys. Co więcej, zapotrzebowanie na luksusowe samochody w Chinach, największym rynku na świecie, także słabnie. - "Jesteśmy bardzo ostrożni w opracowywaniu swoich planów na rok 2013. Kryzys się jeszcze nie skończył" - dodał.

Aby zrekompensować straty poniesione w Europie, Lamborghini zaczęło ekspansję na nowych rynkach, jak np. Hong Kong czy Singapur. Z kolei w kwietniu 2013 otworzy swój pierwszy salon sprzedaży w Indiach.

Taka sytuacja sprawiła, że przyszłość modelu Urus jest niepewna. - "Wprowadzenie do oferty trzeciego modelu jest bardzo dużą inwestycją, która musi być dokładnie przemyślana" - powiedział Winkelmann w wywiadzie dla "europe.autonews.com". Poza Urusem, Lamborghini może wstrzymać produkcję kolejnych, specjalnych edycji Gallardo.

Lamborghini Urus, fot.: Lamborghini

Lamborghini Urus, fot.: Lamborghini

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Race&Rally (gość)

    Nawet jeśli wstrzymają ten projekt na 5 lat to wiele nie straci na wyglądzie i osiągach ;-) a rynek wygłodniały po kryzysie przyjmie to auto jeszcze chętniej. Strategia grupy VW jest prosta - najpierw myślimy o szansach powodzenia a potem produkujemy. Dlatego mają tak mało nietrafionych modeli.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lamborghini Urus zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl