Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Nietypowy pomysł władz Murcii na odkorkowanie miasta

Data publikacji: Autor: (mk)

Fot. Archiwum Polskapresse Problem zatłoczonych ulic oraz zanieczyszczonego powietrza znają mieszkańcy każdego europejskiego miasta. Hiszpania postanowiła walczyć z tym problemem w nietypowy sposób

.

Fot. Archiwum Polskapresse Murcia to miasto leżące na południu słonecznej Hiszpanii, które liczy ponad 400 tys. mieszkańców. Jak większość dużych aglomeracji, zmaga się z problemami nadmiernego ruchu samochodowego. Władze miasta postanowiły ograniczyć liczbę aut na ulicach za sprawą dożywotniego biletu komunikacji miejskiej. Mieszkańcy mogą oddać swoje sprawne i zarejestrowane auto w zamian za bilet na tramwaj lub autobus miejski. Oddane w ten sposób samochody zostają poddane recyklingowi.

CZYTAJ TAKŻE

Retrofitting sposobem na czyste powietrze


Gdy w samochodzie czuć spaliny


Ten śmiały pomysł Hiszpanów nie jest jedynym, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. W zeszłym roku, premier Hiszpanii Jose Luis Zapatero, zaproponował rozbudowę infrastruktury ułatwiającej eksploatację samochodów elektrycznych. Umieszczenie w zapomnianych budkach telefonicznych punktów do ładowania akumulatorów aut miało zwiększyć popularność pojazdów na prąd w Hiszpanii. 6 tys euro - tyle dodatkowo od rządu mógł otrzymać każdy kupujący samochód elektryczny.

Jednak inicjatywy Zapatero okazały się klęską. Czy podobnie będzie z pomysłem władz miasta Murcii?

Źródło: wp.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Roger

    hahaha recykling, tyle autokomisów powstanie w okolicy, że swoje auto odkupię za 3/4 ceny.

  • Gość (gość)

    Poj***** ich???

  • ydc99 (gość)

    To po ulicach Murcii jeżdżą autobusy z krakowską rejestracją? Wskazuje na to zamieszczone zdjęcie! A przy okazji: czy Głos Wielkopolski nie jest na bakier z przestrzeganiem praw autorów zdjęć?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości