Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Niewielka obniżka cen paliw w środku sezonu urlopowego

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Polskapresse Można śmiało stwierdzić, że światowe zawirowania cen ropy wynikłe z trudności gospodarki amerykańskiej to prezent dla polskich kierowców. Mamy bowiem obniżkę, niewielką wprawdzie, ale jednak widoczną - i to w środku sezonu urlopowego.
Fot. Archiwum Polskapresse Ceny ropy, które w przeciągu dwóch tygodni oddały ponad 15 dolarów na baryłce spowodowały ruch w cenach paliw gotowych – także w polskich koncernach, co skłoniło je do zdecydowanej obniżki. Na stacjach zajęło to parę dni, aby dało się je w ogóle dostrzec, jednak dziś można już ogłosić minimalny spadek.

CZYTAJ TAKŻE

Czy paliwo rzeczywiście będzie kosztowało 6 zł?

Złodziej służbowego paliwa z Chełma złapany przez policję


Ruch dla benzyny 95 to dwa grosze w dół – obecnie jest ona na poziomie 5,27 zł/l. Jej szlachetniejsza odmiana – Pb98 z kolei kosztuje 5,49 zł/l, czyli aż o pięć groszy taniej. Trzy grosze to wartość obniżki cen paliwa dieslowskiego – jego ogólnopolska średnia to 5,05 zł/l. Gaz potaniał o 1 grosz, na poziom 2,47 zł/l.

Wśród województw palmę pierwszeństwa dzierży Śląskie – z benzyną po 5,22 zł/l i olejem napędowym po 5,01 zł/l. Najdroższe z kolei jest Zachodniopomorskie – benzyna tam kosztuje 5,30 zł/l (ex aequo z Podlaskim). Olej napędowy jest na Pomorzu Zachodnim sprzedawany po 5,12 zł/l.
Najtańsza stolica wojewódzka – Opole – sprzedaje benzynę średnio po 5,18 zł/l. Najdroższa w tym tygodniu Łódź – o 17 groszy drożej. ON najtańszy jest w Krakowie – 5,01 zł/l, najdroższy zaś w Olsztynie – 5,14 zł/l.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości