Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Niewielkie przyspieszenie

Data publikacji: Autor: (BK) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Szybciej powstaną drogi z Wrocławia do stolic Czech i Polski. Za pięć lat można by jeździć do Warszawy i Pragi w trzy godziny. Jednak mimo wcześniejszych obietnic rząd jedynie symbolicznie przyspieszył budowę dróg ekspresowych łączących Wrocław ze stolicami Polski i Czech.

 

Przy uchwalaniu przez radę ministrów harmonogramu budowy najważniejszych dróg i autostrad w kraju okazało się, że droga S-8 Wrocław – Łódź – Warszawa zostanie zbudowana do 2012 roku.

– Będzie powstawała etapami. W latach 2007-2010 zbudujemy odcinki Wrocław – Syców i Łódź – Sieradz. Odcinek środkowy powstanie w latach 2010 – 2012 – tłumaczy Jan Ryszard Kurylczyk, wiceminister infrastruktury.

 

Ale to i tak o rok szybciej niż powstanie droga ekspresowa z Legnicy do przejścia granicznego w Lubawce i do Hradca Kralovego. Samorządowcy z obu nadgranicznych regionów nie są zadowoleni.

– Jeśli Polacy nie zaczną budować drogi po swojej stronie, nie będziemy w stanie przekonać Pragi, żeby dała pieniądze na budowę 50-kilometrowego odcinka z Hradca Kralovego do granicy – mówi Petr Kurik, wicehetman Kraju Kralovohradeckiego.

 

Kurik podpisał wczoraj we Wrocławiu pismo, które Czesi i samorząd województwa dolnośląskiego wyślą do stolic obu państw o przyspieszenie budowy tej drogi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • Pieszy (gość)

    Proponuję chodzić na piechotę. Auta sprzedajemy en bloc za granicę, mamy dodatkowe pieniądze dla PKP i pielęgniarek. Regularny ruch na świeżym powietrzu poprawiłby zdrowie nas wszystkich. Na koniec z rządu społeczeństwo byłoby bardziej zadowolone, bowiem nie stresowaliby nas wybrańcy narodu tym, że nic nie robią w kwestii autostrad.

  • Jasiek (gość)

    Hitler przez 5 lat wojny więcej zbudował dróg w Polsce okupowanej (nie mówiąc o Niemcach) niż Kwaśniewski z Polem przez Polem w swoje ojczyźnie przez całą swoją karierę.

  • Adam (gość)

    Nawiązując do komentarza Jaśka,wynikałoby ze Adolf Hitler byl bardziej przechylnie nastawiony do Polski i Polaków niż kanalie rządzące naszym krajem.Kwaśniewski,Miller,Poll,Oleksy,łącznie z obecnym premierem na czele,to ludzie którzy nie dbają o interes społeczny,lecz nabijają sobie kabzy pieniędzmi pochodzącymi z naszych najwyzszych na świecie podatków i kpią z nas latami,trzymając się u władzy za wszelką cenę.W naszej Polsce nie będzie żadnych dróg do puki oni rządzą.To pozory.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości