Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Niezwyczajne seicento

Data publikacji: Autor: (TJ), Express Ilustrowany

fot. tj Gdy Bartek Krajewski kupował w 2001 roku nowe seicento 900, planował już, że samochód zostanie poddany tuningowi. I choć fiat wyjechał z salonu na ulice w standardowej wersji, dziś zdecydowanie wyróżnia się wśród innych aut tej marki. - Samochód kosztował około 25 tys. zł - mówi właściciel. - W jego zmiany zainwestowałem 15 tys. zł.

Gdy Bartek Krajewski kupował w 2001 roku nowe seicento 900, planował już, że samochód zostanie poddany tuningowi.
I choć fiat wyjechał z salonu na ulice w standardowej wersji, dziś zdecydowanie wyróżnia się wśród innych aut tej marki.
- Samochód kosztował około 25 tys. zł - mówi właściciel. - W jego zmiany zainwestowałem 15 tys. zł.

 

Tuning zaczął się od przyciemnienia wszystkich szyb (oprócz przedniej) i zamontowania nowych zderzaków w kolorze nadwozia. Następnie seicento zyskało progi, tylną lotkę i białe klosze lamp.
- Po roku kupiłem felgi aluminiowe i niskoprofilowe opony - dodaje Bartek Krajewski. - Ale w zmianie wyglądu największe znaczenie miało wydłużenie (dospawanie) i naciągnięcie maski na światła. Samochód zyskał groźne spojrzenie.
Uzupełnieniem było polakierowanie w kolorze nadwozia wszystkich elementów zewnętrznych samochodu.


W silniku wstawione zostały nowe, sportowe świece oraz magnetyzery. Zmieniony został też chip i układ wydechowy. Fiat nie ma katalizatora i tłumika środkowego. Końcówki wydechu firmy Ulter wyprowadzone zostały na dwie strony.
- Dzięki temu auto ma teraz 54 KM, a nie tak, jak w standardzie 39 KM - kontynuuje właściciel seicento. - Samochód zyskał więc nie tylko na wyglądzie, ale również przyspieszeniu. Jedynym minusem jest nieco większe spalanie, ale to w przypadku dodawania mocy okazało się nieuniknione.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • emo (gość)

    Zwyczajni niezwyczajni.

  • magier (gość)

    jak jest taki niezwyczajny jak piszesz to czemu nie ma zadnych fotek???????????????????????????????????????/

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości