Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37001 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Imprezy

Niezwykła premiera nowej Mazdy 3 w Polsce

Data publikacji: Autor: (ip)

 	
Premiera Mazdy 3, fot. A. Gruszka W czwartek, piątego września odbyła się premiera nowej Mazdy3. Premiera przełamująca konwencje, na otwartej przestrzeni pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie

Warszawa znalazła się na trasie przejazdu Mazd 3, które pokonują trasę z Hiroszimy do Frankfurtu. Wzięły one udział w paradzie  	
Premiera Mazdy 3, fot. A. Gruszkaulicami Warszawy, złożonej z ponad 60 samochodów, głównie Maz d3 poprzednich generacji i Mazd 323, prowadzonych przez miłośników marki Mazda.

Aby wziąć udział w konwoju, najnowsze modele Mazdy 3 pokonały trasę liczącą prawie 15 000 km. Osiem samochodów zjechało wprost z taśmy produkcyjnej w Hiroszimie i od razu ruszyło w długą i wymagającą drogę. Celem wyprawy są Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne (IAA) 2013 we Frankfurcie. Niestety dwie Mazdy 3 zostały zatrzymane na granicy Białoruskiej, ale sześć Mazd dzielnie dotarło do Warszawy i miało okazję wziąć udział w prezentacji.

Rytmu imprezie nadał bębniarski Drum Show, a gwiazdą wieczoru był zespół ENEJ. Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 	
Premiera Mazdy 3, fot. A. GruszkaMazdy 3 przyjechały na kołach bezpośrednio z Hiroszimy, przez dwa kontynenty, 9 stref czasowych i 30 miast. To nietypowa, ekstremalna jazda testowa. Jako miejsce premiery wybraliśmy przestrzeń pod Mostem Świętokrzyskim. Naszym założeniem było połączenie elegancji warszawskiej panoramy z undergroundem, wydarzenia motoryzacyjnego i kulturalnego – mówi Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Polska.

Trasę w ramach wyprawy Mazda Route 3: Hiroshima - Frankfurt Challenger Tour 2013 pokonywała międzynarodowa grupa dziennikarzy z różnych stron świata - Czech, Niemiec, Australii, Izraela, Portugalii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji a także z Polski. Kierowcy zmieniali się na poszczególnych etapach wyprawy. Pokonując trasę mieli oni okazję poznać nie tylko nowy model Mazdy 3, ale także kulturę oraz zwyczaje krajów, przez które przejeżdżali. Warszawę zapamiętają jako miasto o bogatej historii i nowoczesną metropolię łamiącą schematy. Będąc w stolicy mieli okazję przyjrzeć się z bliska m.in. instalacjom sztuki nowoczesnej wplecionym w infrastrukturę. Dziennikarzom zostały zaprezentowane m.in. Palma na rondzie de Gaulle’a, autorstwa Joanny Rajkowskiej, najwęższy dom świata zaprojektowany przez Jakuba Szczęsnego czy Tęcza na Placu Zbawiciela autorstwa Julity Wójcik. Ponadto zwiedzili warszawskie Stare Miasto i Łazienki.

Po uroczystym polskim etapie wyprawy międzynarodowa grupa dziennikarzy udała się w dalszą trasę. Jej celem są Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne (IAA) 2013 we Frankfurcie. 	
Premiera Mazdy 3, fot. A. Gruszka


Premiera Mazdy 3, fot. A. Gruszka

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Mazda 3 zdjęcia

Mazda 3 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mazda 3 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Mazda 3 Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł