Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

NIK krytykuje remonty dróg. Co zarzuca GDDKiA? [video]

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Łódzki oddział GDDKiA nie uzgadniał z wykonawcami robót dokładnych terminów i przedziałów godzinowych prowadzenia remontów, tak aby nie utrudniały one życie kierowcom / Fot. Archiwum Polskapresse Myślą tylko o sobie, czy wygodnie będzie im się pracować, kierowcami w ogóle się nie przejmują. Kogo obchodzi, że stoją w korkach. Taki smutny wniosek płynie z raportu Najwyższej Izby Kontroli, która przyjrzała się drogowcom. Szczególne skrytykowano łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Łódzki oddział GDDKiA nie uzgadniał z wykonawcami robót dokładnych terminów i przedziałów godzinowych prowadzenia remontów, tak aby nie utrudniały one życie kierowcom / Fot. Archiwum PolskapresseŁódzki oddział GDDKiA nie uzgadniał z wykonawcami robót dokładnych terminów i przedziałów godzinowych prowadzenia remontów, tak aby nie utrudniały one życie kierowcom.

- W efekcie dopuszczono wieloktornie do zajmowania przez wykonawców robót pasa ruchu w porach największego natężenia ruchu, uznając, że jedynymi wyznacznikami do podjęcia robót jest dobra pogoda i fakt, aby prace nie zbiegały się z innymi pracami na danym odcinku drogi - komentuje Piotr Biedziak z Najwyższej Izby Kontroli.

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała sześć oddziałów Generalnej Dyrekcji - w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Olsztynie. Kontrola pokazała, że niektóre oddziały nie były właściwie przygotowane na wypadek wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych na innych drogach niż autostrady. Nie miały opracowane planów i procedur ratowniczych. W łódzkim oddziale dochodziło także do korupcji.

Skontrolowane sześć oddziałów Generalnej Dyrekcji - w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Olsztynie

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/news-nik-przeswietlila-gddkia-pod-katem-utrzymania-i-remontu-drog,nId,1872198#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • AntiNIK. (gość)

    NIK jeszcze nikogo nie pochwalił za dobrą pracę. Wg. niej wszystko jest be ! Instytucja potrzebna jak wrzód na tyłku.

  • slawek (gość)

    A po cholere ten nik rozwiązć tą instytucję,bo każdy to wie ;nasze drogi to obraz nędzy i rozpaczy,,, gdzie życie ludzkie jest nic nie warte...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości