Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37270 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nissan 370Z gwiazdą Gumball 3000

Data publikacji: Autor: (ip)

Nissan 370Z, Fot: Nissan Wydarzenie, o którym marzą entuzjaści samochodów wyczynowych: tygodniowa przygoda motoryzacyjna, której trasa o długości 3000 mil (5000 km) przebiega przez 13 krajów. W tym roku trasa rajdu przebiega przez Polskę. Warszawska impreza, podczas której będzie można na żywo zobaczyć samochody uczestników, zaplanowana jest na 22 maja. Rozpocznie się ok. godz. 18 i potrwa do późnych godzin wieczornych na Placu Piłsudzkiego. Przewidziane są liczne atrakcje i show. Uczestnicy rajdu, następnego dnia, odwiedzą też Kraków.

Zespół Nissana został zgłoszony z numerem 56 - liczba ta jest nieprzypadkowa - do Nissana przypisany był „Garage 56" w Nissan 370Z, Fot: Nissanostatnim 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2012 r., gdzie reprezentował nas Nissan DeltaWing. W 2014 r. firma zresztą także powróci do Garage 56, miejsca zarezerwowanego dla innowacyjnych samochodów eksperymentalnych, wystawiając zupełnie nowy samochód wyścigowy, wyposażony w technologię elektryczną.

Nissan zaprosił zespół z francuskiego wydawnictwa L'Ecurie oraz magazynu INTERSECTION do wzięcia udziału w tegorocznej edycji rajdu Gumball 3000 Rally - nienastawionej na rywalizację, paneuropejskiej paradzie budzących największe emocje i najbardziej pożądanych samochodów świata, która rozpoczyna się w Kopenhadze 18 maja 2013 roku.

Dzięki startowi w tej imprezie, tłumy spodziewanych na trasie widzów będą mogły po raz pierwszy zobaczyć nowego Nissana 370Z Nismo w akcji. Międzynarodowy rajd Gumball 3000 może poszczycić się wspaniałą historią, dzięki czemu stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania godnych ery cyfrowej osiągów Nismo na europejskich ulicach.

Zaprezentowany po raz pierwszy w Barcelonie w styczniu 2013 roku, Nissan 370Z Nismo oficjalnie zadebiutował podczas marcowego Geneva Motor Show. Do salonów zaś trafi jeszcze w tym roku. Napędzany sześciocylindrowym silnikiem o mocy 344 KM Nissan 370Z Nismo może się pochwalić specjalnie dostosowanym nadwoziem, które gwarantuje użytkownikom niezwykle Nissan 370Z, Fot: Nissandynamiczne i pełne emocji wrażenia z jazdy. Osiągający 100 km/h w ciągu zaledwie 5,2 sekundy Nissan Z idzie w ślady pierwszego oferowanego w Europie modelu Nismo, czyli Nissana Juke Nismo.

Nissan 370Z, którego powierzymy weteranom Gumball 3000, Patrice'owi Meignan i Jeremiemu „Jeyowi" Taltuaud, obydwaj redaktorzy na co dzień piszą dla INTERSECTION Magazine.

Rajd Gumball 3000 już od pierwszej edycji w 1999 r. zdobywa sławę jako spektakularna impreza dla entuzjastów samochodów wyczynowych z całego świata. Wywodzący swoją nazwę z kultowego filmu z 1976 r. z Michaelem Sarrazinem w roli głównej, rajd Gumball 3000 od wielu lat przyciąga wiele znanych osobistości, w tym muzyka Jaya Kaya, byłego mistrza Formuły 1 Damona Hilla czy projektantkę mody Donnę Karan.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Nissan 370 Z zdjęcia

Nissan 370 Z dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan 370 Z opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł