Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38789 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nissan. Ile aut na prąd sprzedał w Europie?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Nissan Wykorzystując doświadczenie w opracowywaniu samochodów elektrycznych, Nissan osiągnął właśnie poziom ćwierć miliona pojazdów tego typu sprzedanych w Europie. Wraz z przyspieszeniem planu transformacji rozpocznie się nowy okres zrównoważonego wzrostu dla branży – 75% gamy modelowej dostępnej w Europie ma zostać zelektryfikowane do końca 2023 roku.

Wraz z coraz szybszym tempem, jakie nabiera elektryczna rewolucja, Nissan świętuje kolejny krok milowy w promowaniu elektrycznej mobilności. Marka sprzedała w Europie 208 000 sztuk kultowego Nissana LEAF oraz 42 000 egzemplarzy użytkowego e‑NV200.

Od czasu wprowadzenia na rynek, odpowiednio w roku 2010 i 2014, LEAF i e-NV200 przetarły szlaki w dziedzinie elektromobilności – LEAF był pierwszym samochodem elektrycznym produkowanym masowo, a e-NV200 ugruntował swoją pozycję pioniera na rynku zelektryfikowanych lekkich samochodów użytkowych.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Kod 96 do kategorii B a ciągnięcie przyczepy

„Każdy błyskotliwy pomysł zaczyna się od iskry. Tak było również w przypadku Nissana LEAF, który swoim debiutem rynkowym w 2010 roku zapoczątkował erę nowoczesnych samochodów elektrycznych, a dzisiaj nadal oferuje kierowcom na całym świecie innowacyjne technologie i zaawansowane zeroemisyjne układy napędowe – sprawiając, że genialny pomysł przerodził się w rzeczywistość na rynku masowym” – powiedział Leon Dorssers, starszy wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu Nissana w regionie AMIEO.

Nissan LEAF – pionier mobilności elektrycznej na rynku 

Już pierwsza generacja, która zjechała z linii produkcyjnej 10 lat temu, była wyposażona w zaawansowane technologie i inteligentny zespół napędowy – LEAF to pionier rozwoju nowoczesnych samochodów elektrycznych.

Intuicyjne funkcje, takie jak zaawansowany układ wspomagania prowadzenia ProPILOT oraz unikatowy system e-Pedal, który pozwala na prowadzenie samochodu przy użyciu wyłącznie pedału przyspieszenia, to innowacyjne rozwiązania modelu LEAF, które poprawiają łatwość prowadzenia i dostarczają lepszych wrażeń z prowadzenia samochodu elektrycznego.

Nissan e-NV200 – inteligentna mobilność na użytek biznesowy i prywatny

Wyposażony w wydajny układ napędowy z akumulatorem o pojemności 40 kWh, oferujący nawet 4,2 m3 przestrzeni ładunkowej i niskie koszty eksploatacji, e-NV200 jest niezwykle uniwersalnym pojazdem do użytku biznesowego. To samochód często wybierany przez firmy w całej Europie.

Wielofunkcyjny e-NV200 Evalia spełnia codzienne potrzeby także klientów indywidualnych, dzięki możliwości dostosowania wnętrza do zróżnicowanych wymagań oraz ofercie wersji 5- i 7-miejscowej, z których każda ma w pełni konfigurowalną kabinę z wyjmowanymi fotelami, pozwalającymi w razie potrzeby zwiększyć przestrzeń ładunkową.

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan zdjęcia

Nissan dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł