Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nissan juke zdobył 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Nissan juke zdobył 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP Na potwierdzenie integralności konstrukcji, ogólnej jakości i bogatego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa juke zdobył aż 87% możliwych punktów w kategorii ochrony dorosłych pasażerów i 81% w kategorii ochrony dzieci. W teście z udziałem manekina odpowiadającego trzyletniemu dziecku juke uzyskał maksymalną punktację.

Stabilność przedziału pasażerskiego w przypadku zderzenia czołowego przyczyniła się też do wysokiej oceny samochodu pod względem skutków kolizji z udziałem pieszego dziecka. Dla wysokiej oceny bezpieczeństwa, znaczenie miał również fakt, że standardowe wyposażenie wszystkich wersji nissana juke obejmuje elektroniczny program stabilizujący (ESP) i sześć poduszek powietrznych.

Od września ubiegłego roku w Europie sprzedano 32 000 nissanów juke. Najwięcej trafiło do klientów w Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech. Do końca ubiegłego roku w brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland wyprodukowano ponad 44 000 egzemplarzy modelu Juke.

Nissan oferuje do swojego crossovera pięć wersji silnikowych, w tym cztery benzynowe i jedną wysokoprężną. Moce silników wynoszą od 110 KM do 190 KM. Juke może być wyposażony w przekładnię manualną lub w przekładnię automatyczną Xtronic CVT oraz napęd na dwa lub cztery koła.

Nissan juke zdobył 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nissan juke zdobył 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości