Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37600 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Nissan Leaf Nismo RC na wyścigi. Jaką ma moc i osiągi?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Nissan Leaf Nismo RC ma moc 322 KM, moment obrotowy 640 Nm, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,4 s. Fot. Nissan Samochód elektryczny też może pokazać sportowego pazura. Przykładem może być nowy Nissan Nissan Leaf Nismo RC.

Ten samochód miał właśnie swoją europejską premierę, którą zorganizowano na torze Circuit Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, gdyż Nissan Leaf Nismo RC jest autem wyczynowym, choć zbudowanym w oparciu o doświadczenia zebrane z samochodu kompaktowego.

Leaf Nismo RC dzieli swoją zaawansowaną technologię z seryjnym samochodem Nissan Leaf, który posiada napęd w pełni elektryczny. Jednak o ile silnika tego auta generuje moc od 150 KM z wykłej wersji do 217 KM w wersji Tekna, to napęd Leaf Nismo RC dostarcza moc 322 KM i 640 Nm momentu obrotowego, który jest dostępny już od chwili startu. Natomiast przyspieszenie od 0 do 100/h trwa zaledwie 3,4 sekundy.

Kolejną różnicą pomiędzy Nissanem Leaf a Leaf Nismo RC jest rodzaj układu napędowego - w tym ostatnim napędzane są wszystkie koła (zwykły Leaf ma napęd na przód). System rozdziela moc z silnika w ten sposób, aby większa porcja momentu obrotowego trafiała na koła o lepszej przyczepności.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Natomiast baterie, w których magazynowany jest prąd potrzebny do zasilania silnika są w zasadzie takie same w obu autach.

Samochody różnią się także nadwoziem. Nie chodzi tylko o stylistykę, ale o budowę. Leaf Nismo RC ma strukturę tzw. monocoque wykonaną z włókien węglowych, do której mocowane są komponenty poszycia karoserii. Dlatego masa całkowita tego auta nie znacznie przekracza 1200 kg.

Producent informuje, że stworzenie sportowego modelu Leaf Nismo RC jest nie tylko na pokaz. Auto ma być bazą testową dla przyszłej ewolucji technologicznej i prezentować potencjał pojazdów elektrycznych Nissana.

To tutaj jest produkowany Volkswagen ID.3

Nissan Leaf Nismo RC ma moc 322 KM, moment obrotowy 640 Nm, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,4 s. Fot. Nissan

Nissan Leaf Nismo RC ma moc 322 KM, moment obrotowy 640 Nm, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,4 s. Fot. Nissan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Nissan Leaf zdjęcia

Nissan Leaf dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan Leaf opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Nissan Leaf Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł