Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39053 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Nissan Micra model 2002

Data publikacji: Autor: pim

 Nowy nissan micra został zbudowany w myśl modnej w ostatnich latach filozofii - jak największe wnętrze, w jak najmniejszej karoserii.

Kształt samochodu jest niecodzienny. Obłe linie, głębokie przetłoczenie poniżej linii okien i podłóżne lampy z bulwiastymi rogami kierunkowskazów powodują, że micrę można rozpoznać z daleka.

Zaprojektowane w Japonii nadwozie jest krótsze od poprzedniego o 3 cm. Jest za to nieco szersza i wyższa. Ale przede wszystkim ma rozstaw osi większy o 7 cm. Pozwoliło to powiększyć kabinę. W wyższej kabinie siedzi się bardziej komfortowo, łatwiej także do niej wsiąść.

Wnętrze zaprojektowano w Europie, sięgając do wszystkich najnowszych rozwiązań zwiększających funkcjonalność auta i dodając kilka nowych. Tylna kanapa jest odsuwana. Między jej skrajnymi położeniami jest 20 cm różnicy. Kiedy kanapa jest przesunięta maksymalnie do przodu bagażnik ma pojemność 371 litrów. Przy maksymalnym odsunięciu kanapy w tył przestrzeń bagażowa zmniejsza się do 251 litrów. Ale wówczas 3 dorosłe osoby mieszczą się z tyłu lepiej niż w innych autach tego segmentu.

Funkcjonalność wnętrza podnoszą liczne schowki. Schowek w desce rozdzielczej jest podzielony na 3 części. Na pokrywie można ustawić kubki z napojami, przechowywać długopisy czy chusteczki. W schowku jest wnęka na mapy czy kartki formatu A4. Pod siedzeniem można mieć także 12-litrową szufladę, w której można zmieścić 20 kompaktów, laptopa czy buty do prowadzenia auta, bo przecież w modnych pantoflach na obcasie nie jest to łatwe. Na drzwiach są duże kieszenie, a nad uchwytem na kubki mały schowek, mieszczący np. telefon komórkowy. Uchwyty na butelki znajdują się także w tylnej części kabiny.

Komputer pokładowy oprócz znanych funkcji z innych aut, ma także możliwość np. indywidualnego witania właściciela czy składania mu życzeń w dniu urodzin. Inteligentne wycieraczki same włączają się w czasie deszczu i dostosowują swoją pracę do intensywności opadów. Samodzielnie może także wyłączać się oświetlenie kabiny, jeżeli kierowca zapomni o nim wychodząc z samochodu. Można także ustawić zewnętrzne światła tak, by wyłączyły się dopiero po 2 minutach od opuszczenia samochodu przez kierowcę, umożliwiając mu w tym czasie bezpieczne dotarcie do domu.

Inną wygodną opcją jest tzw. intelligent key. To rozwiązanie zdobywające sobie coraz większą popularność. Pozwala zapomnieć o szukaniu kluczyków w kieszeni. Wystarczy, że kluczyk zbliży się na 80 cm do samochodu, a samochód już wie, że ma odblokować zamki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan Micra zdjęcia

Nissan Micra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan Micra opinie

Oceń swoje auto

Nissan Micra Cena