Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nissan Navara - tysiące aut do serwisu, bo mogą im odpaść koła

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Nissan Navara - tysiące aut do serwisu, bo mogą im odpaść koła W pick-up’ach Nissana mogą pękać aluminiowe obręcze kół. W skrajnych przypadkach koła mogą odpaść.

Dlatego Nissan ogłosił akcję serwisową i będzie wymieniał aluminiowe felgi w tysiącach samochodów. Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. Sp. z o.o. - Oddział w Polsce poinformował, że w niektórych samochodach Nissan Navara D40 (kategoria N1, wyprodukowanych w Hiszpanii) może występować usterka aluminiowych obręczy kół jezdnych.

W pewnych przypadkach, w rezultacie obniżenia wytrzymałości zmęczeniowej ramion obręczy koła, powstaje pęknięcie wynikające z dużego obciążenia kół podczas eksploatacji samochodu (jazda z pełnym obciążeniem, jazda na zakrętach z dużym przyśpieszeniem). W razie niewykrycia usterki i kontynuacji eksploatacji samochodu, pęknięcie może rozszerzać się wokół piasty, co może doprowadzić do oddzielenia się koła.

W Polsce wada dotyczy samochodów wyprodukowanych od 1 czerwca 2005 do 3 lipca 2008 r. Łącznie na terenie kraju sprzedano 5 263 szt. – lista numerów VIN w pliku PDF na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przedstawiciele japońskiej firmy skontaktują się listownie z właścicielami Nissanów Navara, których dotyczy ten problem. Jak zapewnia Nissan, we wszystkich samochodach, w których zostanie stwierdzone pęknięcie, bezzwłocznie wymienione zostaną wszystkie obręcze kół.

Ponadto w samochodach, w których nie stwierdzono pęknięć, przy pierwszej inspekcji, nastąpi wymiana wszystkich obręczy kół (w pierwszej kolejności dotyczy to samochodów eksploatowanych z dużym obciążeniem).

Nissan Navara - tysiące aut do serwisu, bo mogą im odpaść koła
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nissan Navara - tysiące aut do serwisu, bo mogą im odpaść koła

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości