Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody użytkowe

Nissan NV250. Wzorce zaczerpnięte z Renault Kangoo

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Nissan NV250. Fot. Nissan Nissan zaprezentował swój nowy kompaktowy samochód dostawczy - NV250. Auto w większości jest przeszczepem Renault Kangoo i będzie produkowane w fabryce francuskiego koncernu w Maubeuge.

Zapożyczenie dla Nissan NV 250 nie tylko rozwiązań konstrukcyjnych, ale także nadwozia od Renault nie powinno być zaskoczeniem. Wszak obie firmy od wielu lat tworzą alians produkcyjny i finansowy.

Nissan NV250 ma ładowność do 800 kg. W wersji van auto jest oferowane w dwóch długościach nadwozia (L1 / L2) oraz w konfiguracji 2- lub 3-osobowej. Wersja dla załogi w wariancie L2 ma maksymalnie 4 siedzenia i wielopozycyjną przegrodę dla uniwersalnej przestrzeni ładunkowej. Wszystkie te cechy oznaczają, że NV250 może mieć różnorakie zastosowanie - od szybkich dostaw miejskich po transport większych materiałów na place budowy.

Zobacz także: Policja. Dwa cielaki w bagażniku Forda

Do napędu zastosowano sprawdzony 1.5-litrowy silnik wysokoprężny Renault w trzech zakresach mocy: 80, 95 i 115 KM. W planach jest także wprowadzenie wersji z napędem elektrycznym.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości