Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38233 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Nissan Primera 1,9

Data publikacji: Autor: (WIB)

 Coraz wyraźniej widać współpracę między Nissanem a Renault. Jednym z jej przejawów jest zastosowanie w należącej do segmentu D Primerze nowego silnika wysokoprężnego o pojemności 1,9 l i mocy 120 KM.

Ta jednostka stosowana jest także w Renaultach: Megane i Lagunie.

Primera z nowym silnikiem 1.9 dCi jest wyraźnie
tańsza od oferowanego dotychczas modelu 2.2 TD.
Fot. Witold Blady

1,9-litrowa jednostka dCi z chłodnicą powietrza doładowującego rozwija moc 120 KM i dysponuje imponującym momentem obrotowym 270 Nm przy 2000 obr./min. Układ wtryskowy typu common rail, który został opracowany przez firmę Bosch, współpracuje z układem recyrkulacji spalin (EGR) oraz katalizatorem utleniającym zamontowanym za kolektorem wylotowym. Napęd jest przekazywany na koła przednie za pośrednictwem sześciostopniowej skrzyni biegów.

Primera 1.9 dCi ma bardzo dobre osiągi - auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w ciągu 10,8 sek. i może w razie potrzeby rozwinąć prędkość maksymalną 195 km/h. Do 30 tys. km wydłużono przebiegi międzyobsługowe, co w znaczący sposób zmniejsza koszty eksploatacji samochodu.

Najtańsza Primera z nowym silnikiem, sedan z wyposażeniem Visia kosztuje 79 900 zł, czyli nieco tylko drożej od benzynowej wersji 1.8. W wyposażeniu znalazło się sześć poduszek gazowych, system ABS, elektrycznie sterowane szyby w przednich drzwiach, automatyczna klimatyzacja i radioodtwarzacz CD. Standardem jest także kamera ułatwiająca parkowanie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan Primera dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan Primera Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł