Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38654 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nissan Qashqai. Rekordowy wynik

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Nissan Nissan wyprodukował dotychczas więcej egzemplarzy modelu Qashqai niż jakiegokolwiek innego modelu w trzydziestoletniej historii fabryk firmy w Europie.Produkcja crossovera w zakładach w Sunderland w Wielkiej Brytanii przekroczyła niedawno wcześniejszy rekord ustanowiony przez inny kultowy model Nissana w Europie. Należał on do miejskiego modelu Micra powstałego w liczbie 2 368 704 egzemplarzy.

Fot. Nissan Wyprodukowanie 2 368 705 egzemplarzy Nissana Qashqai, a tym samym poprawienie rekordu Micry, zajęło fabryce niespełna 10 lat. W Sunderland Nissan produkuje około 1200 sztuk modelu Qashqai dziennie. Do końca lutego 2016 roku wyprodukowano tam łącznie 2 398 134 egzemplarze tego auta. Żadnemu innemu samochodowi w historii brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego nie udało się przekroczyć progu 2 milionów w tak krótkim okresie.

Qashqai, zaprojektowany i skonstruowany z uwzględnieniem upodobań europejskich kierowców przez centra projektowe i techniczne ulokowane w Wielkiej Brytanii, jest najlepiej sprzedającym się Nissanem w Europie. Jest to także najchętniej kupowany crossover na Starym Kontynencie, dlatego od 2010 roku jego produkcja trwa przez całą dobę.

Redakcja poleca:

Fot. Nissan We wrześniu 2015 roku Qashqai drugiej generacji przekroczył próg pół miliona wyprodukowanych egzemplarzy – najszybciej spośród samochodów kiedykolwiek produkowanych w Wielkiej Brytanii. Dziś nowy Nissan Qashqai zjeżdża z linii produkcyjnej w Sunderland co 62 sekundy, co daje 58 samochodów na godzinę.

Nissan Qashqai będzie także pionierem jazdy autonomicznej. Na początku marca podczas salonu samochodowego w Genewie Nissan ogłosił, że Qashqai będzie pierwszym samochodem tej marki w Europie wyposażonym w technologię „Piloted Drive”, a jego produkcja rozpocznie się już w przyszłym roku. Początkowo technologia „Piloted Drive” umożliwi autonomiczną i bezpieczną jazdę po jednym pasie w gęstym ruchu autostradowym. Kolejne funkcje będą wprowadzane sukcesywnie.

W 2016 roku Nissan będzie obchodził 30‑lecie zakładów w Sunderland, w których obecnie firma produkuje crossovery Qashqai i Juke, w pełni elektryczny model LEAF, hatchbacka Note oraz nowy ekskluzywny samochód kompaktowy Infiniti Q30.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan Qashqai zdjęcia

Nissan Qashqai dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan Qashqai Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł