Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38112 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nissan. Zamiast zysku - strata. Powodem koronawirus?

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Fot. Nissan Jak podał Reuters Nissan Motor Co spodziewa się odnotować stratę operacyjną w roku obrachunkowym, który zakończył się w marcu. Spadek sprzedaży pogorszył jeszcze wybuch epidemii koronawirusa.

W oświadczeniu japoński producent samochodów napisał, że spodziewa się rocznej straty operacyjnej sięgającej 45 miliardów jenów (419,7 miliona USD) w porównaniu do poprzedniej prognozy ogłoszonej jeszcze w lutym, w której zysk operacyjny miał wynieść 85 miliardów jenów.

Oczekuje się, że strata netto wyniesie aż 95 miliardów jenów, w porównaniu z poprzednią prognozą zysku na poziomie 65 miliardów jenów.

Produkcja pojazdów została zawieszona w Hiszpanii od 13 marca, w Wielkiej Brytanii od 17 marca, a w Rosji od 30 marca. W ramach swojej działalności firma stosuje się do oficjalnych zaleceń obowiązujących w poszczególnych krajach, a ponadto wdrożyła szereg środków mających na względzie dobro pracowników i społeczności.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

Zespoły Nissana wspierają wszelkie inicjatywy, w których przydatna może być ich wiedza z zakresu produkcji i inżynierii. Obejmują one produkcję i dystrybucję środków ochrony osobistej (PPE) dla pracowników pierwszej linii w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz produkcję respiratorów w Barcelonie.

Podobnie jak cała branża motoryzacyjna, Nissan z niecierpliwością oczekuje na wznowienie działalności, gdy tylko pozwoli na to sytuacja w Europie. Obecnie sektor ten pracuje w bardzo dużej niepewności co do przyszłych warunków rynkowych, niemniej nie oznacza to rezygnacji z planowania niektórych działań.

Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Peugeot 2008

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan zdjęcia

Nissan dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Nissan Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł