Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37182 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Pozostałe sporty

Nissany NV200 i NV400 dla zespołu Red Bull Racing

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Nissan Zespół Red Bull Racing, mistrz świata Formuły 1 z lat 2010 i 2011, zacieśnia swoją współpracę z aliansem Renault-Nissan. Francusko-japońska spółka wyposaży ekipę z Milton Keynes w nowe pojazdy techniczne dla członków RBR oraz ich kierowców.

Przypomnijmy, że współpraca pomiędzy "Czerwonymi Bykami", a marką Renault, rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to podpisano kontrakt na dostawę silników. Wówczas, zespół Red Bull Racing był jedną z najsłabszych ekip w całej stawce, zaś francuski koncern posiadał swój zespół fabryczny, który święcił sukcesy z Fernando Alonso.

Jednak w kolejnych sezonach Red Bull Racing osiągał coraz lepsze wyniki przy jednocześnie słabnącej postawie zespołu Renault. W wyniku "Afery Singapurskiej" z 2009 roku, Francuzi postanowili wycofać się z roli właściciela zespołu i ograniczyć swoje zaangażowanie w Formułę 1 jedynie do roli dostawcy silników.

Choć w obecnym sezonie aż 5 zespołów F1 korzysta z jednostek napędowych Renault, to właśnie Red Bull cieszy się największym wsparciem francuskiego producenta. W ubiegłym roku, Renault wyposażyło zespół z Milton Keynes w ciężarówki serii Magnum.

W tym sezonie, współpraca została poszerzona o samochody marki Infiniti dla kierowców Red Bulla, a także dostawcze modele Nissana, NV200 i NV400, które będą odpowiadały za transport części i zaplecza technicznego, niezbędnego podczas weekendów Grand Prix.

- "Formuła 1 jest jednym z najbardziej wymagających sportów na świecie. Dlatego też bardzo ważne dla nas jest posiadanie partnerów zapewniających wszechstronność w transporcie. Przez większą część roku jesteśmy w nieustannej podróży, zatem bezpieczny i szybki transport ekipy oraz części jest jednym z tych elementów, które przekładają się na końcowy sukces" - powiedział Christian Horner, szef Red Bull Racing.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Nissan zdjęcia

Nissan dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Nissan Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł