Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36543 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nissany Pathfinder dla polskiej policji

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Nissan Nissan sprzedał kolejne samochody dla polskiej Policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu, firma dostarczy 7 kolejnych samochodów terenowych Pathfinder.

Fot. NissanPięć z nich będzie pełnić służbę jako pojazdy „oznakowane", a 2 pozostałe w wersji „cywilnej". Samochody te wyposażone są w silniki 2.5 dCi o mocy 190 KM, napęd na 4 koła, w tym za pomocą skrzyni redukcyjnej. Samochody te dołączą do zakupionych wcześniej 88 pojazdów tego typu; większość z nich była wprowadzona do użytku w 2009 roku. Z obecnej puli w garnizonie mazowieckim zostanie jeden tego typu radiowóz, natomiast pozostałe zostaną przekazane do jednostek Policji w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu oraz Rzeszowie.

W ceremonii przekazania samochodów uczestniczył osobiście zastępca Wojewódzkiego Komendanta Mazowieckiego p. Janusz Stępniak, który odebrał symbolicznie kluczyki od p. Iwony Bartosik, reprezentującej warszawski oddział Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Radomska jednostka policji ma już kilkuletnie doświadczenia z użytkowania Nissanów. 9 pojazdów jest wykorzystywanych przez służby ruchu drogowego, patrolowe i konwojowe. Szczególnie dobrze samochody spisują się podczas patrolowania terenów leśnych lub przywodnych. Innymi słowy, wykorzystywane są tam gdzie nie radzą sobie samochody osobowe.

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan Pathfinder zdjęcia

Nissan Pathfinder dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Nissan Pathfinder Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł