Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37264 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Imprezy

Noc muzeów 2019. Co przygotowała marka Citroen?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Citroen W najbliższą sobotę, 18 maja, Citroën Polska zorganizuje w stolicy wystawę zabytkowych samochodów, motoryzacyjny piknik i paradę klasycznych Citroënów.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 r. w Berlinie – wkrótce śladem stolicy Niemiec podążyły też inne miasta. Do Polski wydarzenie dotarło w 2003 r., a pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się rok później. Dziś na darmowe, nocne zwiedzanie muzeów można się wybrać niemal w każdym polskim mieście, a w wielu placówkach zorganizowano z tej okazji specjalne atrakcje. Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 maja. Ponad 200 muzeów, uczelni, kin, teatrów i innych interesujących miejsc zaprasza odwiedzających do późnych godzin nocnych.

Wydarzenie jest znakomitą okazją, by przybliżyć historię marki Citroën, która w 2019 r. świętuje 100-lecie działalności. Specjalny event dla miłośników historii i motoryzacji odbędzie się w godzinach od 14:00 do 19:00 w Łazienkach Królewskich na Placu przy Ermitażu przy ulicy Myśliwieckiej 1.

Przy stoisku marki zostanie zorganizowana wystawa zabytkowych Citroënów prezentująca przekrój modeli z całej 100-letniej historii tej marki. Obok nich będzie można zobaczyć najnowsze modele spod znaku dwóch szewronów. Właściciele zabytkowych pojazdów oraz przedstawiciele Citroëna będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno tych starych, jak i współczesnych samochodów.

Zobacz także; Jakie prawa ma jadący hulajnogą elektryczną?

Spotkanie będzie miało charakter pikniku. Obok samochodów znajdą się strefa cateringowa z food truckami i przestrzeń dla dzieci i młodzieży z animatorami prowadzącymi gry i zabawy. W programie jest też wiele konkursów z nagrodami od Citroën Polska. Pierwszych 100 gości na stoisku otrzyma plakat z zabytkowym Citroënem.

Piknik zakończy się o godzinie 19:00. Następnie zabytkowe i nowe samochody wyruszą na paradę ulicami Warszawy. Trasa przejazdu prowadzi przez Plac Zbawiciela i Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Rondo Dmowskiego i Rondo ONZ, plac Grzybowski, ulicę Królewską i plac Teatralny. Stamtąd uczestnicy parady rozjadą się do trzech następujących lokalizacji:

• Królikarnia – Muzeum Rzeźby, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie

• Zamek Ujazdowski

• Plac Konesera.

Ekspozycję samochodów w powyższych lokalizacjach będzie można oglądać w godzinach 20:00 – 24:00.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Citroen zdjęcia

Citroen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Citroen opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Citroen Cena

Części dla marki Citroen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

561 zł