Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Notyfikacja wstrzyma przepisy

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Irek Dorożański Przepisy dotyczące m.in. wymagań, których niespełnienie powoduje zaliczenie pojazdu do odpadów prawdopodobnie wejdą w życie w przyszłym roku. Komisja Europejska musi je najpierw notyfikować. Przygotowywane przez Min. Infrastruktury przepisy dotyczące przeprowadzania badań technicznych pojazdów muszą być notyfikowane.

Przygotowywane przez Ministerstwo Infrastruktury przepisy dotyczące przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wymagań, których niespełnienie powoduje zaliczenie pojazdu do odpadów, wejdą w życie najwcześniej w styczniu 2005 r. Przyczyną jest konieczność notyfikowania ich przez Komisję Europejską.Fot. Irek Doro¿añski Przepisy dotycz±ce m.in. wymagañ, których niespe³nienie powoduje zaliczenie pojazdu do odpadów prawdopodobnie wejd± w ¿ycie w przysz³ym roku. Komisja Europejska musi je najpierw notyfikowaæ.

 

Celem wprowadzenia przepisów jest ograniczenie ilości samochodów w złym stanie technicznym poruszających się po polskich drogach. Notyfikacja to procedura przesłania projektu zmian w prawie do Komisji Europejskiej w celu zapoznania się z nim przez Komisję i zgłoszenia uwag. Prawo do tego ma każde państwo członkowskie UE.

 

Zdaniem Ministerstwa Infrastruktury procedura ta wydłuży czas wejścia przepisów w życie o co najmniej 3 miesiące. Zaczną one obowiązywać najprawdopodobniej od 1 stycznia przyszłego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości