Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Nowa broń policji w walce z piratami drogowymi. Mamy zdjęcia!

Data publikacji: Autor: KWP we Wrocławiu

fot. KWP we Wrocławiu Nowej generacji sprzęt do pomiaru prędkości na drogach trafił do policji. Dzięki przyjętym rozwiązaniom, urządzenia te oprócz pomiaru prędkości mają też szersze zastosowanie.

Od kilku dni dolnośląskich policjantów ruchu drogowego w walce z kierowcami przekraczającymi prędkość wspiera 18 nowoczesnych laserowych mierników prędkości. To pierwsza partia urządzeń nowej generacji, które trafiły na Dolny Śląsk, a które oprócz pomiaru prędkości, mają też szersze zastosowanie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Urządzenie wyposażone jest w kamerę, która rejestruje obraz podczas wykonywania pomiaru prędkości. Umożliwia też rejestrację innych wykroczeń w trybie video – np. niestosowanie się do świateł, niezapięte pasy bezpieczeństwa, czy też używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Urządzenie umożliwia także pomiar odległości pomiędzy pojazdami.

Laserowy miernik prędkości może dokonać pomiaru nawet na odległość ponad kilometra i wskazać pojazd poruszający się z prędkością nawet ponad 300 km/h. Podczas pomiaru zostaje wykonane zdjęcie z zarejestrowaną prędkością i godziną zaistniałego zdarzenia, które będzie podstawą do ukarania sprawcy wykroczenia na miejscu w postępowaniu mandatowym lub podstawą do dalszego postępowania, prowadzonego przez zespół ds. wykroczeń.

Redakcja poleca:

Uwaga kierowcy. Nawet 4200 zł kary za drobne spóźnienie
Opłata za wjazd do centrum miasta. Nawet 30 zł
Kosztowna pułapka w którą wpada wielu kierujących


Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami. Dzięki temu będzie można uniknąć wątpliwości poprawności pomiaru, jeszcze na miejscu kontroli.

Radar może rejestrować prędkość pojazdów zbliżających się jak i odjeżdżających z miejsca pomiaru, a także zarejestrować znajdujące się z tyłu numery rejestracyjne. Dodatkowo, ma możliwość wskazania optymalnych warunków cyfrowej dokumentacji przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Urządzenie ma też możliwość nagrywania filmu w wysokiej rozdzielczości i jego późniejszego odtworzenia. To daje możliwość jednoczesnego zarejestrowania kilku wykroczeń. Co jest szczególnie istotne przy możliwości nagrywania z dużej odległości.

Zobacz także: Renault Megane Grandtour w naszym teście

fot. KWP we Wrocławiu

fot. KWP we Wrocławiu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Kapi (gość)

    "Piraci" też z nimi walczą i to od lat, najczęściej Yanosikiem xD I póki co nadal nie mogą sobie z tym poradzić, nowe urządzenia niewiele pomogą xD

  • KIEROO (gość)

    NIE WIEM JAKIE GADŻETY BĘDZIE MIAŁA DROGÓWKA, MOŻE NAWET LASEREM RAZIĆ PIRATÓW I PIJAKÓW ZA KÓŁKIEM, NIC TO JEŚLI WYKRYWALNOŚĆ WYKROCZEŃ I PRZESTĘPSTW DROGOWYCH JEST MIERNA!!!BO TAKA, JEST I ZAKLĘCIE RZECZYWISTOŚCI, NIC NIE DAJE!!OSTATNI WEEKEND GRUDNIA,ŚWIĘTA I NOWY ROK, POKAZAŁY,ŻE MIMO WIELU INWESTYCJI NA DROGACH, POPRAWY ICH JAKOŚCI, UŻYTKOWNICY TYCHŻE,ZACHOWUJĄ SIĘ JAK DZIKA HORDA, KTÓRĄ WYPUSZCZONO Z BUSZU!!W TEN WSPOMINANY TYDZIEŃ ZGINĘŁO W WYPADKACH TYLE OSÓB, CO W CAŁY ROK: NIEMCZECH, FRANCJI, NIE MÓWIĄC O SKANDYNAWII!!TAM TO POLITYCY BY SIĘ PRZERAZILI CO SIĘ STAŁO!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości