Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowa Caravelle

Data publikacji: Autor: ( c )

Fot. VW Na tegorocznych targach IAA w Hanowerze Volkswagen Nutzfahrzeuge zaprezentował dwie światowe premiery: Caravelle oraz Transporter.

Na tegorocznych targach IAA w Hanowerze Volkswagen Nutzfahrzeuge zaprezentował dwie światowe premiery: Caravelle oraz Transporter ze zwiększonym rozstawem osi, podwyższonym dachem oraz dopuszczalną masą całkowitą wynoszącą 3,2 tony.

Fot. VW

 

Caravelle - produkowany wyłącznie w poznańskiej fabryce – jest absolutną nowością na stoisku Volkswagena. Wraz z jego pojawieniem się na rynku wypełniona zostaje luka pomiędzy Transporterem w wersji Shuttle a Multivanem.

 

Caravelle dostępna jest w wersji normalnej oraz wydłużonej. Ta ostatnia pozwala na umiejscowienie siedzeń w czterech rzędach i transport do dziewięciu osób. Taka aranżacja wnętrza pozwala na uniknięcie konieczności składania siedzeń przy wsiadaniu i wysiadaniu. Możliwe jest również wyposażenie samochodu w podwójne siedzenie dla pasażerów mających miejsce obok kierowcy. Nowa Caravelle dostępna jest w sześciu wariantach silnikowych: do dyspozycji są cztery silniki wysokoprężne TDI o mocy od 63 kW (85 KM) do 128 kW (174 KM) oraz dwa silniki benzynowe o mocach odpowiednio 85 kW (115 KM) i 173 kW (235 KM).

 

Kolejną światową premierą podczas IAA 2004 był produkowany w Hanowerze Transporter w wersji wydłużonej, z wysokim dachem oraz dopuszczalną masą całkowitą wynoszącą 3,2 tony. Model ten jest dostępny w wersji furgon oraz kombi. Do dyspozycji są te same warianty silnikowe jak w przypadku nowego modelu Caravelle.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości