Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowa Lancia Voyager z dwoma silnikami do wyboru

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Nowa Lancia Voyager z dwoma silnikami do wyboru Lancia Voyager będzie oficjalnie pokazana na zaczynającej się wystawie samochodowej we Frankfurcie. W europejskich salonach kupimy ją już w październiku.

Do wyboru będą dwa silniki. Pierwszy to wyposażony w standardowy filtr cząstek stałych silnik Diesla o pojemności 2,8 litra, który rozwija moc 163 KM i moment 360 Nm, a jego zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 7,9 l/100 przy emisji dwutlenku węgla (CO2) 207 g/km.

Drugą dostępną jednostką napędową jest silnik benzynowy V-6 o pojemności 3604 cm3 i mocy 287 KM, zużywający 10,8 litra paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Silnik ten współpracuje z wyposażoną w hydrokinetyczny konwertor momentu obrotowego, 6-stopniową przekładnią automatyczną.

zobacz także Nowa Lancia Voyager - zobacz galerię zdjęć

Rozwiązanie to pozwala "ciaśniej" zestopniować poszczególne przełożenia i ograniczyć w ten sposób zmiany prędkości obrotowej silnika, zapewniając płynniejszą pracę zespołu napędowego podczas jazdy.

Teraz trochę o wyglądzie samochodu. Lancia Voyager demonstruje nową stylizację przodu z kratą chłodnicy ozdobioną logo Lancii, powiększonymi reflektorami i zabudowanymi w zderzaku światłami przeciwmgielnymi, zachodzącymi na burty pasami nadwozia oraz nowymi tylnymi lampami LED.

Niezmieniony pozostał zarys nadkoli, a wąskie słupki karoserii w połączeniu ze znaczną powierzchnią okien zapewniają doskonałą widoczność otoczenia. Dach auta wieńczą relingi wraz z poprzecznymi belkami dachowego bagażnika. Klapę tylną przekonstruowano pod kątem wyglądu i funkcjonalności celem ułatwienia dostępu do wnętrza, zachowując jednakże oryginalny spojler nadokienny. 

zobacz także Pierwsza jazda: Lancia Ypsilon - nowy maluch z polskiej fabryki

Lancia Voyager wyposażona jest w elektryczny napęd przesuwnych drzwi bocznych i klapy tylnej wraz z systemem detekcji przeszkód, który powoduje zatrzymanie i cofnięcie ruchu zamykania chroniąc przed obrażeniami palców i rąk.

Nowa Lancia Voyager z dwoma silnikami do wyboru
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowa Lancia Voyager z dwoma silnikami do wyboru

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości