Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowa Mazda MX-5 zadebiutuje we wrześniu

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Nowa Mazda MX-5 / Fot. Mazda Mazda otwiera nowy rozdział w historii legendarnego roadstera MX-5, prezentując model czwartej generacji.

Nowa Mazda MX-5 / Fot. Mazda Premiera MX-5 odbędzie się w dniach 3-4 września w Barcelonie, przy czym podobne wydarzenia zostaną również zorganizowane w Japonii i w Stanach Zjednoczonych.

„MX-5 najlepiej uosabia naszego ducha przełamywania konwencji i miłości do jazdy samochodem”, powiedział prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe Jeff Guyton. „Auto przyciąga uwagę kierowców od 25 lat, a model nowej generacji pozwoli nam dzielić się tą pasją z kolejnym pokoleniem użytkowników”.

Na razie firma nie podała szczegółowych informacji na temat nowego wcielenia MX-5. Wiadomo jedynie, że model ten będzie o około 100 kg lżejszy od poprzednika i będzie odznaczał się niżej położonym środkiem ciężkości. Jednocześnie inżynierowie Mazdy usztywnią strukturę nadwozia, co zaowocuje lepszymi właściwościami jezdnymi i wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Od 1989 roku wyprodukowano 945 000 egzemplarzy MX-5. Pomysł na ten model pozostaje niezmieniony - jazda roadsterem ma dawać radość, przy zachowaniu lekkiej konstrukcji i idealnego rozkładu masy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mazda MX-5 zdjęcia

Mazda MX-5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mazda MX-5 opinie

Oceń swoje auto

Mazda MX-5 Cena