Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38792 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowa Micra będzie wytwarzana w Europie

Data publikacji: Autor: (ip)

Nissan Micra / Fot. Nissan Nissan ogłosił, że samochód, który zastąpi Nissana Micrę, będzie produkowany w europejskim zakładzie Renault. Pojazd, którego produkcja ma się rozpocząć w 2016 roku, będzie eksportowany na wszystkie europejskie rynki z ruchem lewostronnym.

Nissan Micra / Fot. NissanW trakcie całego sześcioletniego okresu realizacji biznesplanu, Nissan będzie wprowadzać na rynek średnio jeden model co sześć tygodni. W rezultacie już teraz planuje się, że zdolności produkcyjne dostępne we właściwych zakładach należących do sieci produkcyjnej Nissana będą w pełni wykorzystane a firma będzie poszukiwać nowych efektów synergii w ramach koncernu Renault-Nissan.

Dzięki wzrostowi sprzedaży i udziałów rynkowych w całej Europie i w Rosji, zdolności produkcyjne europejskich i indyjskich (to właśnie w nich produkuje się obecnie Micrę) zakładów Nissana w perspektywie kilkuletniej będą w pełni wykorzystane. Stąd też decyzja o produkcji Nissana w jednym z europejskich zakładów Renault.

Komentując decyzję o zaproponowaniu dostaw nowego modelu zakładowi Renault, Trezor Mann, przewodniczący komitetu zarządzającego Nissan Europe, stwierdził: - „Firma z przyjemnością wykorzysta korzyści ekonomiczne i logistyczne związane z powierzeniem produkcji następnej generacji Nissana Micry w liczbie 82 000 sztuk rocznie europejskiemu zakładowi Renault. Nissan już wykorzystuje napędy produkowane przez zakład w Cleon, w ofercie mamy też lekki pojazd użytkowy wytwarzany przez zakład w Batilly".

W ramach zoptymalizowanej strategii zaopatrzeniowej Nissana, Micra będzie też nadal produkowana poza Europą.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Może powinni na pozostałą część Europy również produkować ją na starym kontynencie bo jakoś w Europie Micra nie może się przebić przed Polo czy Fiestę

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan Micra zdjęcia

Nissan Micra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan Micra Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł