Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowa obwodnica Jastrzębia-Zdroju otwarta od dziś!

Data publikacji: Autor: Katarzyna Spyrka

 Obwodnica Jastrzębia zostanie otwarta 8 lipca  Fot: ARC Kierowcy z całego regionu, przejeżdżający przez Jastrzębie-Zdrój, będą mogli korzystać z pierwszej części obwodnicy miasta, którą stanowi Droga Główna Południowa. To największa i najdroższa inwestycja ostatnich lat w Jastrzębiu-Zdroju. Cała DGP ma docelowo połączyć Pszczynę, Pawłowice, Jastrzębie-Zdrój, powiat wodzisławski i Racibórz. Cała inwestycja pochłonie ponad 100 mln zł.

Pierwszy, 3,2-kilometrowy odcinek DGP jest już gotowy. - Dzięki nowej trasie kierowcy jadący od Rybnika do Pszczyny nie muszą  Obwodnica Jastrzębia zostanie otwarta 8 lipca  Fot: ARCwjeżdżać do zakorkowanego centrum Jastrzębia. Dzięki temu zaoszczędzi się sporo czasu - mówi Marcin Wielicki, kierowca z Rybnika.

Odbiór pierwszego odcinka nowej trasy odbędzie się dzisiaj o godzinie 10. Po uroczystym przecięciu wstęgi, na rondzie, które połączy DGP z ulicą Rybnicką, zostanie odsłonięta tablica z nazwą skrzyżowania.

- Rondo otrzymało nazwę Włodzimierza Ostaszewskiego, jastrzębianina, który budował pierwsze kopalnie w mieście i był ich dyrektorem - informują w Urzędzie Miasta.

- Nowy odcinek obwodnicy przebiega od ul. Pszczyńskiej, od strony gminy Pawłowice, w kierunku ul. Rybnickiej, gdzie powstało rondo, do ul. Stodoły. Szerokość jezdni wynosi 7 metrów, a poboczy 2,5 metra. Na odcinku wzdłuż ulicy Pszczyńskiej powstała droga dwujezdniowa, a na pozostałej części jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu - informuje Katarzyna Wołczańska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Na pierwszym odcinku trasy powstało sześć mostów i 4 skrzyżowania. Budowa tego fragmentu DGP kosztowała  53 mln zł.
Z kolei drugi etap, którego budowa już się rozpoczęła, pochłonie 122 mln złotych. Kolejny odcinek będzie miał około 5 kilometrów i poprowadzi do węzła autostrady A1 w Mszanie. Budowa całej Drogi Głównej Południowej ma się zakończyć w kwietniu 2014 roku.

źródło: Dziennik Zachodni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • LYBRA (gość)

    Obwodnica miasta po polsku : Jak cudownie! Na długości 3.2 km znalazły się ,,tylko" 4 skrzyżowania. A ile będzie przejść dla pieszych ? Ile za chwilę powstanie sklepów, sklepików?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości