Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Nowa oferta BMW Polska

Data publikacji: Autor: Marek Wicher

 W kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności firma BMW Polska rozszerza swoją ofertę. Obok luksusowych i sportowych samochodów, w wybranych stacjach dealerskich sprzedawane będą również motocykle.


Kompletna oferta - motory terenowe, turystyczne
i ścigacze. Do tego dochodzą również szkolenia
dla kierowców
Fot. Marek WICHER

BMW Motorrad, tak nazywa się oddział monachijskiego koncernu zajmujący się dwukołowymi pojazdami, nie zamierza ograniczać się jedynie do sprzedaży. Ważnym elementem jest także bezpieczeństwo, dlatego też w niedługim czasie rozpoczną się również kursy doskonalenia techniki jazdy kierowców motocykli.

Wszystkie modele motorów BMW dostępne będą w pięciu salonach (2 w Warszawie oraz po jednym w Gdyni, Bielsku- Białej i Poznaniu), spośród osiemnastu tworzących sieć dealerską BMW Polska. Dla zapewnienia najwyższego poziomu obsługi, personel stacji szkolony był przez fabrycznych instruktorów, zaś salony i warsztaty wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt odpowiadający standardom BMW.

BMW K1200 GT - kwintesencja wielkiej turystyki.
Marzenie niejednego miłośnika jednośladów
Fot. Marek WICHER

Katalog motocykli monachijskiego producenta zaczyna się od modelu F650 CS, crossowej maszyny dostępnej także w wersji Dakar. Jest to także najtańszy motocykl - cena około 33 tysięcy złotych. Seria R to iście sportowe pojazdy (ścigacze, jak też i popularne odmiany naked bike), zaś najdroższe są pojazdy serii K, przeznaczone do turystyki. Za przyjemność jazdy egzemplarzem K1200 LT trzeba jednak zapłacić prawie 80 tysięcy złotych. W zamian otrzymujemy motocykl z podgrzewanymi manetkami, zestawem audio oraz układem ABS. Ten ostatni element jest zresztą wyposażeniem seryjnym każdego motocykla BMW, podobnie jak i katalizator.

Oferta BMW obejmuje poza motorami także szeroką paletę wyposażenia opcjonalnego, akcesoria oraz kolekcję firmowych strojów, począwszy od koszulek, na kompletnych kombinezonach skończywszy.

W trosce o bezpieczeństwo każdemu nabywcy motocykla BMW oferować będzie również szkolenie. Na razie wyłącznie na specjalnym symulatorze, w późniejszym czasie także na torze.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości