Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowa organizacja ruchu przy dworcu w Szczecinie, zamieszanie jak dawniej

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowa organizacja ruchu przy dworcu w Szczecinie, zamieszanie jak dawniej Nowa organizacja ruchu i parkowania przy dworcu PKP powinna obowiązywać od niedzieli. Obiecywano nam, że usprawni to życiom kierowcom. – Nieprzemyślana decyzja - komentuje jeden z kierowców.

W niedzielę przed dworcem PKP w Szczecinie miano dokonać radykalnych zmian dotyczących parkowania. Na wysokości wejścia zamontowano wysepkę. W sobotę i niedzielę trwały prace związane z malowaniem nowych miejsc. Wymalowano trzy i prace przerwano.

– Kto wymyślił taki sposób parkowania – denerwują się kierowcy.

Zastrzeżenia potwierdzają taksówkarze. Do tej pory samochody parkowały pod skosem. Dawało to 52 miejsca postojowe. Nowe pasy zaczęto malować pod kątem prostym, co zmniejszyło liczbę miejsc do 44.

– Nieprzemyślana decyzja – mówi Zdzisław Wesołowski, który ma tu firmę. – Niech pan patrzy, o co chodzi – pokazuje renault clio z rejestracją poznańską, który próbuje wycofać się z miejsca.

Po drugiej stronie ulicy zatrzymał się autobus. Kierowca renault ma więc zbyt mało miejsca, by wykonać manewr cofania. Czeka i wyraźnie się irytuje. Gdy autobus odjeżdża kierowca powtarza manewr, ale rusza pod prąd.

– Dziś już widziałem kilka takich przypadków – śmieje się jeden z taksówkarzy. – Gdy miejsca były pod kątem naturalnie wymuszały kierunek jazdy.

Tuż za wiaduktem było przejście do dolnej ulicy. Zostało zlikwidowane. Postawiono barierkę. Obserwujemy grupkę osób, która wysiadała na dolnym parkingu, po schodach wchodzi na górę i staje przed barierką. Chwila wahania, po czym skok nad nią i szybkie przebieganie przez ulicę.

Pytamy taksówkarzy, co myślą o nowych rozwiązaniach. Pokazują na tablicę z cenami taksówek w mieście.

– Podali, że jest to nowość, że dopiero postawione, a tablica stoi od dwóch lat – kpią z informacji z urzędu miasta. – To przykład tych zmian. Wprowadzili bajzel, zamiast porządku. Proszę spojrzeć, co robią przewoźnicy – pokazują na łuk ulicy tuż za wiaduktem. Przewoźnik zatrzymał się tuż przy siedzibie firmy, by wysadzić ludzi. Tym samym samochód jadący za nim też musiał stanąć, bo nie było miejsca na przejechanie obok.

W niedzielę miały zostać wykonane wszystkie oznaczenia. Wymalowano trzy nim wybuchał awantura z ludźmi, którzy mają tu firmy i taksówkarzami, którzy wskazywali na błędy projektowe. Co będzie dalej, na razie nie wiadomo. Gdy otrzymamy odpowiedzi z Urzędu Miasta Szczecin i Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego poinformujemy o tym Czytelników.

Nowa organizacja ruchu przy dworcu w Szczecinie, zamieszanie jak dawniej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowa organizacja ruchu przy dworcu w Szczecinie, zamieszanie jak dawniej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości