Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowa Vitara zadebiutuje w Paryżu

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Suzuki Vitara / Fot. Suzuki Podczas paryskiego salonu samochodowego zaprezentowana zostanie nowa odsłona modelu Vitara, który już wkrótce dołączy do oferty samochodów z napędem na cztery koła marki Suzuki.

Suzuki Vitara / Fot. Suzuki Nowa Vitara została opracowana na bazie koncepcyjnego modelu iV-4, który został zaprezentowany podczas ubiegłorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Auto doskonale łączy atrakcyjny design z właściwościami typowego SUV-a. Stylistka tego modelu, wyposażonego w inteligentny napęd ALLGRIP 4WD, podkreśla nowoczesność i innowacyjność, nawiązując jednocześnie do charakterystycznych rozwiązań stosowanych w SUV-ach Suzuki.

Suzuki jest pionierem w tworzeniu kompaktowych modeli SUV. Od rozpoczęcia produkcji serii LJ w 1970 roku, japońska firma stale poszerza swoją gamę aut tego typu, wprowadzając na rynek kolejne modele: Vitara (1988 r.), Jimmy (1998 r.) oraz Grand Vitara / Grand Vitara XL (2005 r.).

Vitara zadebiutowała na rynku w 1988 roku. Samochód zbudowany na solidnej ramie typu drabinowego oferował elegancki, europejski design nadwozia charakteryzujący się prostymi liniami. Vitara stała się bazą do stworzenia modelu Grand Vitara, zwiastującego nadchodzącą erę crossoverów. W 2005 roku Grand Vitara przeszła całkowitą modyfikację. Ulepszono zawieszenie poprzez wykorzystanie wbudowanej konstrukcji ramowej, a także udoskonalono komfort jazdy miejskiej, jak i w terenie. Ponadto, wprowadzono stały napęd na cztery koła z możliwością wyboru 3 trybów pracy (łącznie z przełożeniem redukcyjnym).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Suzuki Vitara zdjęcia

Suzuki Vitara dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Suzuki Vitara opinie

Oceń swoje auto

Suzuki Vitara Cena