Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe Audi A2 - elektryczny napęd i szklany dach

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Nowe Audi A2 - elektryczny napęd i szklany dach Audi przygotowało prototyp nowego A2. Naszpikowany elektroniką maluch potrafi m.in. w mgnieniu oka zmienić kolor szklanego dachu z przezroczystego na ciemny, nieprzepuszczający światła.

Poprzednie Audi A2 - pięciodrzwiowy miejski samochód - było bardzo nowoczesne, ale fatalnie się sprzedawało. Teraz Audi robi drugie podejście do tego samochodu.

Nowe Audi A6 3,0 TDI - test Regiomoto

Prototyp nowego Audi A2 pojawi się na ruszającym w przyszłym tygodniu salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem. Samochód napędza wyłącznie silnik elektryczny wyposażony w litowo-jonowy akumulator ukryty w podwójnej podłodze.

Silnik rozwija moc 116 KM, która jest przesyłana na przednią oś. Auto rozpędza się do setki w 9,3 sek. i osiąga prędkość maksymalną 150 km/h. Ładowanie akumulatora trwa cztery godziny.

Audi Q3 już w Polsce. Zobacz zdjęcia, sprawdź ceny

Audi A2 concept ma 3804 mm długości, 1693 mm szerokości i 1494 mm wysokości. Nadwozie jest pięciodrzwiowe. Wyposażone je m.in. w szklany dach, który przy pomoca jednego przycisku można rozjaśnić lub przyciemnić, ograniczając dostęp światła do kabiny.

Bartosz Gubernat

Nowe Audi A2 - elektryczny napęd i szklany dach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe Audi A2 - elektryczny napęd i szklany dach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości