Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe Audi A6 trafi do salonów na początku kwietnia

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Nowe Audi A6 trafi do salonów na początku kwietnia Audi A6 to duża limuzyna wyposażona w lekką karoserię, sportowe zawieszenie i duży wybór systemów wspierających kierowcę. Szczególną wersją tego modelu będzie A6 hybrid, który pojawi się nieco później.

Karoseria nowego Audi A6 zbudowana jest w dużej części z aluminium i nowoczesnych stali – jest lekka, sztywna i bezpieczna. Nowoczesne metody konstrukcyjne oraz materiały zapewniają niski poziom szumów wewnątrz pojazdu.

Limuzyna ma 4,92 m długości i 1,87 m szerokości, a jej wysokość wynosi 1,46 m. Długa pokrywa silnika, niska, napięta linia dachu i wyraziste linie boczne kreślą dynamiczną sylwetkę. Opcjonalne, diodowe reflektory podkreślają charakter przedniej części nadwozia.

Audi A6, podobnie jak wszystkie modele tej marki, wyróżnia niezwykła ergonomia. Automatyczna klimatyzacja oraz system MMI Radio należą do wyposażenia standardowego. W ramach wyposażenia dodatkowego oferowane są m.in.: Head-up Display, wyświetlacz pokazujący najważniejsze informacje na przedniej szybie, MMI touch – system obsługi z panelem dotykowym.

 

Jednostki napędowe

 

W palecie jednostek napędowych dla nowego A6 jest pięć mocnych i wydajnych silników; dwie jednostki benzynowe oraz trzy TDI. Ich moc wynosi od 130 kW (177 KM) do 220 kW (300 KM). Wszystkie wykorzystują ważne technologie z modułowego systemu efektywności Audi – system Start – Stop, system rekuperacji i nowoczesny system zarządzania temperaturą. Nowa seria A6 zużywa w porównaniu z poprzednim modelem do 19 proc. mniej paliwa.

Najbardziej wydajnym silnikiem w ofercie A6 jest jednostka 2.0 TDI. Współpracując z manualną skrzynią biegów zużywa średnio 4,9 l paliwa na 100 km – co odpowiada emisji 129 gram CO2. Nieco później na rynku pojawi się A6 hybrid – silnik 2.0 TFSI i silnik elektryczny oferują moc 180 kW (245 KM) przy średnim zużyciu paliwa 6,2 l na 100 km (wartość tymczasowa).

Podobnie jak w poprzednim modelu bogata jest oferta skrzyń biegów. W zależności od silnika montowane są:

- manualna sześciobiegowa skrzynia biegów,

- multitronic,

- S tronic.

Poprzez przekładnie moc przekazywana jest na koła osi przedniej lub na cztery koła – napęd quattro z centralnym mechanizmem różnicowym z kołem koronowym i z rozdziałem momentu obrotowego na poszczególne koła gwarantuje maksymalną trakcję, stabilność i dynamikę.

Nowe Audi A6 trafi do salonów na początku kwietnia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe Audi A6 trafi do salonów na początku kwietnia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości