Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Nowe Audi A6

Data publikacji: Autor: (rp)

fot. Audi Już ponad 100 zamówień zebrano w Polsce na nowe Audi A6. Pojazd ten to kwintesencja technicznych zdobyczy firmy.
fot. Audi Audi najnowszej generacji jest większy od poprzednika i ma zwiększony o 8,3 cm rozstaw osi. Chociaż pojazd ma blisko 5 m długości, nie sprawia wrażenia ciężkiego. Jest to zasługa nowego kształtu nadwozia - dzieło głównego stylisty Waltera de Silvy. Charakterystyczny wlot powietrza ma teraz wyróżniać nowe modele marki.  

Do Audi A6 przewidziano gamę 6-cylindrowych silników benzynowych w układzie V o pojemności 2,4 l/177 KM i 3,2 l/255 KM z bezpośrednim wtryskiem. Najmocniejszą jednostką benzynową jest silnik V8 o pojemności 4,2 l/334 KM. Oferowany jest też 6-cylindrowy silnik wysokoprężny TDI o pojemności 3 l i mocy 224 KM. fot. Audi Standardowo samochód ma napędzane przednie koła, jednak z silnikami 3,2 l, 4,2 l i 3,0 TDI oferowany jest z napędem wszystkich kół i nosi dodatkowe oznaczenie Quattro. Najtańszy Audi A6 kosztuje 168 tys. zł, a najdroższy – 232 tys. zł.

 

W Europie segment E zdominowały samochody marek niemieckich. Podobnie jest w Polsce. W zeszłym roku sprzedano w naszym kraju 800 sztuk Mercedesów-Benzów klasy E, a na drugim miejscu Audi A6 – 577 sztuk. Następne miejsca zajęły Volvo i BMW. Wydaje się, że nowa generacja Audi A6 znajdzie uznanie u osób poszukujących nowoczesnego, eleganckiego auta.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości