Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37866 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowe Audi R8 powstanie w 2014 roku

Data publikacji: Autor: (mm)

Nowa fabryka Audi / Fot. Audi Prawdopodobnie już w przyszłym roku powstanie kolejna generacja modelu R8. Auto będzie produkowane w nowej fabryce.

Nowa fabryka Audi / Fot. Audi Wszystko wskazuje na to, że prace nad modelem są w zaawansowanej fazie. Do tej pory producent nie zdradził jednak wielu informacji. Nowe Audi R8 będzie mocniejsze oraz dużo bardziej oszczędne od poprzednika. Wszystko to za sprawą m.in. systemu odłączania zbędnych cylindrów podczas spokojnej jazdy. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że pod maską może znaleźć się jednostka V8 o pojemności 4,2-litra i mocy ponad 450 KM lub topowy silnik V10 o pojemności 5,2-litra i mocy 570 KM.

Wiadomo, że auto będzie powstawać w nowej fabryce Böllinger Höfe, która zajmuje 23 hektary powierzchni. Cały kompleks ma być ekologiczny - ciepło będzie generowane za pomocą paneli słonecznych, a deszczówka ma być wykorzystywana ponownie.

Menedżer fabryki Fred Schulze zaznaczył, że nowy zakład jest „kluczowym elementem przyszłej rentowności i konkurencyjności ze strony Audi". Dyrektor oddziału quattro GmbH Franciscus van Mee podkreślił natomiast, że „wszystkie procesy produkcyjne modelu R8 będą zebrane pod jednym dachem". Dodał, że pozwoli to zoptymalizować cały proces produkcyjny oraz rozszerzyć go o kolejne etapy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Audi R8 zdjęcia

Audi R8 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Audi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

680 zł