Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe auta Kia

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Kia: K 2500 (na zdjęciu) dostępny na polskim rynku zostanie zastąpiony nowszą wersją o tej samej nazwie.
Kia ma zamiar rozpocząć produkcję nowej gamy lekkich samochodów ciężarowych. Auta o symbolach K 2500 TCi, K 2700, oraz K 3000S zaczną zjeżdżać z taśm produkcyjnych we wrześniu. Fot. Kia: K 2500 (na zdjêciu) dostêpny na polskim rynku zostanie zast±piony nowsz± wersj± o tej samej nazwie.

 

Najnowsze modele pojazdów Kia zostały stworzone w oparciu o doświadczenia wyniesione z popularnej serii K. Jest ona liderem światowych rynków w swoim segmencie.

 

Auta otrzymają do wyboru trzy silniki wysokoprężne: 2,7 l o mocy 80 KM oraz 3 l rozwijający moc 85 KM. W niektórych wersjach zastosowanie znajdzie również trubodoładowany diesel o pojemności 2,5 l i mocy 94 KM. Wszystkie jednostki napędowe współpracują z 5-stopniową  przekładnią manualną.

 

Długość skrzyni ładunkowej w nowej serii K wynosi, w zależności od wersji, od 218 cm (kabina podwójna) do 311 cm, przy stałej szerokości wynoszącej 163 cm. 

 

W Polsce dostępny będzie jedynie odnowiony model K 2500, który zastąpi znany już naszym rynku samochód o tej samej nazwie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości