Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Nowe auta Peugeota

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

Fot. Peugeot Paryski salon motoryzacyjny jest areną wielu premier. Wśród prezentowanych na nim tegorocznych nowości nie zabraknie pojazdów Peugeota.

Na wystawie w stolicy Francji goście będą mieli szansę zobaczyć Peugeota 1007 w wersji RC, model 907, hybrydowego Quarka oraz 607 po restylizacji.

 Fot. Peugeot

RC 1007 to usportowiona wersja przedstawionego niedawno przez Peugeota małego auta miejskiego. Jego cechą charakterystyczną są zastosowane po raz pierwszy w samochodzie tych rozmiarów przesuwane drzwi. Wersję RC wyposażono w silnik benzynowy o pojemności 1,6 l. Rozwija on moc 140 KM. Auto otrzymało także twardsze zawieszenie.

 Fot. Peugeot

Peugeot 907 to koncepcyjny model sportowego auta przygotowany przez francuską firmę. Jego nadwozie wykonano z  włókna szklanego, co pozwoliło na znaczną redukcję masy pojazdu. Auto napędzane jest silnikiem V12 6,0 l osiągającym moc 500 KM. Jednostka współpracuje z 6-stopniową skrzynią biegów.

 Fot. Peugeot

Nowością Peugeota jest także model Quark. To pojazd będący połączeniem motocykla i samochodu - ma cztery koła, ale prowadzi się go jak jednoślad. Quark otrzymał napęd hybrydowy w postaci współpracujących ze sobą ogniw paliwowych oraz czterech silników elektrycznych (umieszczonych przy każdym z kół), zasilanych bateriami niklowo-wodorkowymi. Pojazd rozpędza się do 50 km/h w 6,5 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 110 km/h.

 

Zmianom poddano Peugeot 607. Auto otrzymało nową jednostkę napędową - silnik wysokoprężny V6 HDi o pojemności 2,7 l. Rozwija on moc 204 KM. Zmodyfikowano również nieco wygląd pojazdu.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości