Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe autobusy w Szczecinie. Pierwsze takie cuda

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowe autobusy w Szczecinie. Pierwsze takie cuda Komunikacja. W sobotę uroczyście zaprezentowanych zostanie 14 nowych nabytków SPA Klonowica. - To pierwsze takie autobusy w mieście - mówi Krzysztof Putiatycki, prezes spółki.

- Na pierwszy rzut oka nowe Solarisy nie różnią się niczym od pozostałych. Ale to tylko pozory - mówi Krzysztof Putiatycki, prezes SPA Klonowica. - Wnętrze przygotowane jest inaczej, przede wszystkim kolorystycznie. Oprócz tego mają klimatyzację, automat do sprzedaży biletów, tablice elektroniczne zewnętrzne boczne przednie i tylne oraz wewnętrzne.

Solarisy, jako pierwsze autobusy w Szczecinie mają rury wydechowe na dachu.

- Obowiązuje norma Euro 5. Nasze nowe nabytki są jeszcze bardziej przyjazne środowisku - mówi prezes. - Dodatkowo wyposażyliśmy je w bardzo bezpieczne drzwi z czujnikami, które zapobiegają przytrzaśnięciu pasażerów. Są oczywiście kamery, z przodu i z tyłu pojazdu. Monitorowane są też wewnątrz.

W sobotę oficjalnie zostanie zaprezentowanych 14 autobusów: 10 krótkich oraz cztery przegubowe. Wśród nich będzie 50, który SPA Klonowica sprowadziło w ciągu ostatnich trzech lat.

W sobotę Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Klonowica organizuje drzwi otwarte, gdzie będzie można zobaczyć też nowe nabytki.

W tym tygodniu o nowe pojazdy wzbogaci się także SPA Dąbie (5 krótkich autobusów marki Solaris dojedzie do zajezdni pod koniec tego tygodnia) a w przyszłym tygodniu do siedziby Szczecińsko Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego trafi 10 Solarisów (8 krótkich i 2 przegubowe).

Andrzej Kus

Nowe autobusy w Szczecinie. Pierwsze takie cuda
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe autobusy w Szczecinie. Pierwsze takie cuda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości