Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowe fotoradary staną w Białym Borze

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowe fotoradary staną w Białym Borze Przy drogach krajowych przebiegających przez gminę Biały Bór wkrótce staną dwa maszty fotoradarowe: przy ulicy Bobolickiej w Białym Borze oraz we wsi Trzebiele.

Jeszcze w starym roku władze Białego Boru zapowiedziały, że wszystkie gminne fotoradary znajdą się w masztach, co w znacznym stopniu odciąży miejskich strażników. Dzięki temu będą oni mogli intensywniej zająć się porządkiem publicznym na terenie gminy. Sprawdziliśmy, w jakim stopniu udało się zrealizować te obietnice.

- Postawienie dwóch masztów fotoradarowych już uzgodniliśmy z policją i Inspekcją Transportu Drogowego oraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie wchodzimy w fazę projektowania zadania. Potem trzeba będzie zorganizować przetarg na jego wykonanie. Myślę, że z początkiem wiosny słupy będą już gotowe na przyjęcie urządzeń do pomiaru prędkości.

Co z pozostałymi miejscami, gdzie białoborscy strażnicy mają prawo do ustawiania mobilnego fotoradaru: przy ulicy Dworcowej oraz we wsiach Drzonowo i Przybrda?

– Tam maszty postawimy w drugim etapie, chociaż jeszcze nie ma decyzji, czy w obu tych wsiach – tłumaczy Paweł Mikołajewski. – Sprawy te będziemy musieli uzgodnić z instytucjami, które współuczestniczą w podejmowaniu decyzji.

Nowe fotoradary staną w Białym Borze
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe fotoradary staną w Białym Borze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości