Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Auto w firmie

Nowe obciążenia podatkowe w motoryzacji. Spotkanie dyrektorów flot samochodowych

Data publikacji: Autor: Fleet

Fot. Fleet Już 18 maja br. odbędzie się ogólnopolskie spotkanie dyrektorów i decydentów flotowych odpowiedzialnych za zarządzanie samochodami firmowymi - Fleet Top Management Training, podczas którego zaproszeni eksperci opowiedzą m.in. o tym, jaki wpływ na branżę motoryzacyjną będą miały nowe przepisy podatkowe.

Fot. FleetFleet Top Management Training, które odbędzie się w hotelu InterContinental w centrum Warszawy, organizowane jest tylko dla 40 przedstawicieli zarządów, managerów flotowych i dyrektorów odpowiedzialnych za zarządzanie flotami samochodowymi, którzy koordynując procesami związanymi z użytkowaniem aut w firmie, mają przełożenie na ok. 15 000 kierowców aut firmowych w całej Polsce.

Podczas tegorocznej edycji spotkania Fleet Top Management Training wystąpią znakomici eksperci. Mecenasi z międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells: Andrzej Dębiec i Zbigniew Marczyk, przedstawią w trakcie swojej prelekcji pt. „Nowe obciążenia podatkowe i ich wpływ na branżę flotową”  - nowe aspekty prawne i podatkowe, jakie obowiązują i będą obowiązywały w tym roku w branży motoryzacyjnej, w tym i flotowej. Następnie Paul Gogolinski z Total Fleet Solutions zapozna wszystkich uczestników, z terminem społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Respons) i podczas swojego wykładu: „Polityka  firmowa a bezpieczeństwo ruchu drogowego. Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)” - udowodni, jak bardzo ważny jest to temat w firmach, które posiadają flotę samochodową.

Bloki tematyczne:

- mec. ANDRZEJ DĘBIEC i mec. ZBIGNIEW MARCZYK – międzynarodowa kancelaria Hogan Lovells

„Nowe obciążenia podatkowe i ich wpływ na branżę flotową”
1.    Podatek VAT – aktualności
– Planowane przedłużenie istniejących zasad odliczania VAT od pojazdów samochodowych na lata 2017 – 2019 – wniosek o nową decyzję derogacyjną
– Nowa instytucja w podatku VAT- tzw. prewspółczynnik
– Aktualne orzeczenia i interpretacje w zakresie odliczania podatku VAT od pojazdów samochodowych

2.    Planowany podatek od sprzedaży detalicznej
– Charakterystyka nowego podatku – zakres podmiotowy i przedmiot opodatkowania, stawki podatkowe, kwoty wolne od podatku
– Wpływ podatku na branżę motoryzacyjną (w tym opodatkowanie dealerów samochodów, stacji benzynowych)
– Wpływ na użytkowników pojazdów

3.    Podatek od niektórych instytucji finansowych
– Zakres podmiotowy i przedmiot opodatkowania, stawki podatkowe
– Konsekwencje podatku od niektórych instytucji finansowych na branżę motoryzacyjną (np. w zakresie warunków i dostępności finansowania działalności)

- PAUL GOGOLINSKI – Total Fleet Solutions

„Polityka firmowa a bezpieczeństwo ruchu drogowego. Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)”

- Jak strategia społecznej odpowiedzialności biznesu wpływa na bezpieczeństwo kierowców we flotach samochodowych i mniejszą wypadkowość?
- Czy dzięki wprowadzeniu CSR do polityki firmy można obniżyć koszty TCO we flotach?
- Czy firmy posiadające floty samochodowe stać na to, aby nie posiadać polityki społecznej odpowiedzialności biznesu?

Organizatorem szkolenia Fleet Top Management Training jest firma Fleet Meetings, wydawca magazynu “Fleet”. Szczegóły (oraz formularz zgłoszeniowy) na stronie: www.fleet.com.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Grzegorz Truchlak (gość)

    Samochody wypożyczam regularnie w PANEK na krótki okres, mam nadzieję, ze moja firma nie będzie musiała zderzyć się z podwyżkami z tego powodu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości