Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe Opel Vivaro i Renault Trafic będą produkowane na Wyspach

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Nowe Opel Vivaro i Renault Trafic będą produkowane na Wyspach Uruchomienie produkcji następnej generacji bliźniaczych samochodów dostawczych Opel Vivaro oraz Renault Trafic planowane jest na rok 2013.

Koncern Opel/Vauxhall potwierdził, że produkcja kolejnej generacj samochodu Opel Vivaro zlokalizowana będzie w Luton w Wielkiej Brytanii.

Kolejna generacja Renault Trafic, jak również następna wersja H2 (podwyższona) modelu Opel Vivaro produkowane będą we francuskim Sandouville.

Jak poinformowano o tym wcześniej, docelowa wielkość produkcji tego nowego samochodu dostawczego w fabryce w Sandouville, po wprowadzeniu wszystkich wersji, osiągnie 100 000 samochodów rocznie.

Współpraca Opla i Renalt sięga roku 1996, kiedy to obaj producenci ogłosili wprowadzenie pierwszej generacji Opla/Vauxhalla Movano oraz Renault Mastera.

Produkcja aktualnych modeli Opel Vivaro i Renault Trafic rozpoczęła się w 2001 r., a na koniec roku 2010 fabryki Renault i Opel/Vauxhall wyprodukowały ponad 1,25 miliona sztuk tych samochodów.

Nowe Opel Vivaro i Renault Trafic będą produkowane na Wyspach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe Opel Vivaro i Renault Trafic będą produkowane na Wyspach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości