Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowe parkometry w Słupsku wprowadzają w błąd turystów

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowe parkometry w Słupsku wprowadzają w błąd turystów W strefie płatnego parkowania w Słupsku brakuje informacji o godzinach, w których trzeba płacić za pozostawienie auta. Przyjezdni z innych miast często wydają pieniądze niepotrzebnie.

Kierowca kręcący się przy parkometrze i oglądający go z każdej strony. To częsty ostatnio widok na ulicach słupskiej strefy płatnego parkowania.

Zainteresowanie parkometrami wśród kierowców nie wynika jednak z tego, że urządzenia te są wyjątkowo ładne. Parkometom przyglądają się osoby przyjeżdżające do Słupska z innych miast. Ci, którzy nie wiedzą, w jakich godzinach i dniach działa strefa płatnego parkowania. Na nowych parkometrach (stają one przy ulicach od początku lipca) nie ma informacji w jakich godzinach trzeba płacić za pozostawienie auta na parkingu.

– Przyjechałem do Słupska rano i o godzinie siódmej zaparkowałem przed ratuszem – mówi Krzysztof Kosedowski, kierowca z Wrocławia. – Widziałem, że są parkometry, więc poszedłem zapłacić za postój. Kupiłem półgodzinny postój. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że na bilecie parkometrowym wybity jest napis, że mogę parkować do godz. 9.30. Wtedy dopiero zrozumiałem, że mnie naciągnęli na parkowanie w czasie, gdy nie musiałem za to płacić.

Podobne problemy mieli także kierowcy, którzy zostawiali swoje auta na słupskich placach i ulicach w weekend.

Również płacili za postój, myśląc, że płatna strefa parkowania działa także w sobotę i w niedzielę. Ze zdziwieniem odnajdywali na wydrukach z parkometru informację, że mają opłacony czas parkowania do poniedziałku rana. Wszystko przez to, że nigdzie w strefie płatnego parkowania nie można znaleźć informacji, że za parkowanie trzeba płacić od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

W pozostałych godzinach oraz w weekendy postoje są darmowe. Problem w tym, że na starych parkometrach taka informacja była zamieszczona. Dlaczego nie ma ich na nowych urządzeniach?

– Przepisy nie nakładają obowiązku umieszczenia takiej informacji w strefie – tłumaczy Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej. – Przepisy wymagają od nas ustawienia znaków informujących o istnieniu strefy płatnego parkowania przy wjeździe do niej i przy wyjeździe z niej. Takie znaki ustawiliśmy.

Szefostwo ZIM przyznaje jednak, że informacja o godzinach działania strefy powinna być naniesiona na parkometry.

– Widać gdzieś to umknęło – zaznacza Grzybiński. – Zamówiliśmy jednak już naklejki z taką informacją. Powinny one zawisnąć na wszystkich słupskich parkometrach do połowy września.

W Słupsku stoi 70 parkometrów, w tym 22 na ulicach dopiero włączonych do strefy. Za każdy z nich operator strefy – firma, która wygrała przetarg na organizację strefy parkowania – zapłacił 20 tys. złotych.

Nowe parkometry w Słupsku wprowadzają w błąd turystów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe parkometry w Słupsku wprowadzają w błąd turystów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości