Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38795 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowe pojazdy dla Służby Ochrony Państwa. Co to za auta?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

BMW serii 7 L. Fot. BMW Służba Ochrony Państwa rozstrzygnęła dwa przetargi na dostawę trzech samochodów dla VIP-ów. Chodzi o jedną limuzynę i dwa duże vany. Razem za ponad milion złotych.

Służba Ochrony Państwa powiększy swój park samochodów do wożenia państwowych VIP-ów o trzy auta z luksusowym wyposażeniem.

W specyfikacji zamówienia na limuzynę podano, że auto ma mieć długość co najmniej 5,2 metra, silnik o mocy nie mniejszej niż 340 KM, napęd na cztery koła oraz automatyczną skrzynię biegów. Natomiast w wyposażeniu ma zawierać takie elementy, jak schładzany schowek (lub lodówka) dla pasażerów siedzących z tyłu, rolety przeciwsłoneczne szyby tylnej i szyb w drzwiach tylnych, sterowane elektrycznie i perforowane, klimatyzacja automatyczna czterostrefowa, a także system multimedialny z TV dla pasażerów siedzących z tyłu samochodu wbudowany fabrycznie.

Rozpatrywano dwie oferty - obie napłynęły od gdańskich dealerów: firmy Zdunek, która jest przedstawicielem Audi oraz firmy Plichta, która reprezentuje BMW.

Wygrała oferta tej drugiej firmy, która zaoferowała model BMW serii 7 za 379 490 zł. Firma Zdunek proponowała Audi A8 Long za kwotę 424 955 zł.

 Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Przypomnijmy, że w październiku br. firma Zdunek wygrała przetarg na dostawę 12 samochodów dla SOP: osiem modeli BMW serii 7 w przedłużonej wersji L, których łączna wartość przekracza 3,5 mln zł, dwa BMW serii 5 (łącznie niemal 540 tys. zł) oraz dwa BMW X5 (oba za ponad 700 tys. zł).

W przetargu na dostawę dwóch vanów również rywalizowały dwie firmy, obie są dealerami Mercedesa. To Duda Cars z Poznania i Zeszuta z Warszawy. Lepsza okazała się oferta firmy Duda Cars, która dwa Mercedesy Klasy V wyceniła na 659 280 zł. Konkurent chciał 676 800 zł.

Wszystkie trzy samochody mają trafić do SOP jeszcze w tym roku.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Paweł (gość)

    Zdunek ma BMW Plichta Audi

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW SERIA 7 zdjęcia

BMW SERIA 7 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW SERIA 7 Cena